استاندار گیلان:

باید فاتحه صنعت برق را خواند

دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان در بخش برق به پیمانکاران بدهکار است و اگر افزایش تعرفه برق نداشته باشیم باید فاتحه این صنعت را خواند.

باید فاتحه صنعت برق را خواند

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم و مسئولان آماده اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها هستند، اظهار کرد: مواد اولیه واحدهای تولیدی و کالای مورد نیاز مردم به اندازه کافی در بخش های مختلف ذخیره سازی شده و جای نگرانی نیست.
وی اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها را تکلیف قانونی دولت خواند و بیان کرد: دولت طبق قانون باید مرحله دوم هدفمندی یارانه ها را در کشور اجرایی کند.
  نجفی به بدهی وزارت نیرو به پیمانکاران اشاره کرد و یادآور شد: دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان در بخش برق به پیمانکاران بدهکار است و اگر افزایش تعرفه برق نداشته باشیم باید فاتحه این صنعت را خواند.
استاندار گیلان با بیان اینکه افزایش ۲۴ درصدی تعرفه برق مورد قبول دولت نیست، اظهار کرد: دولت ناچار است نرخ حامل های انرژی را افزایش دهد.
معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی نیز در این مراسم گفت: زیرساخت ها و پتانسیل های خوبی در بخش کشاورزی کشور برای افزایش تولیدات وجود دارد که نیازمند حمایت از این بخش است.
" حسن رکنی " خاطرنشان کرد: بویژه در بخش محصولات دامی کشور، زمینه های مناسبی داریم و محصولات خوبی هم در سال در این بخش تولید و عرضه می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد: در سال گذشته ۵۰ هزار تن واردات مرغ در کشور داشتیم در حالیکه هم اکنون ۷۰هزار تن ذخیره در این بخش وجود دارد و اگر برای تولید کنندگان شرایط خوبی فراهم شود، نه تنها نیازی به واردات مرغ نداریم بلکه می توانیم یکی از صادرکنندگان مرغ نیز باشیم.
وی تصریح کرد: ایران می تواند موقعیت خوبی در تولید مرغ در منطقه داشته باشد زیرا از ۱۰ میلیون تن تبادل مرغ در بازرگانی جهان، سه میلیون تن آن مربوط به کشورهای همسایه ایران است.
به گفته رکنی؛ هم اکنون انباشت تخم مرغ در کشور وجود دارد و در سال جاری یک هزار و ۵۸۰ تن تخم مرغ صادر شده و تا پایان سال این رقم می تواند به ۵۰ هزار تن نیز برسد.
وی ادامه داد: توان تجاری کشور ما در سال گذشته منهای هشت میلیارد دلار در تولیدات دامی بوده و این برای کشوری که این همه امکانات تولیدی دارد، تاسف برانگیز است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به تجربه کشور در خودکفایی تولید گندم گفت: با این وجود، در سال گذشته هفت میلیون تن گندم به کشور وارد شده حال اینکه با داشتن زیرساخت های مناسب، می توانیم گام های بلندی در افزایش تولید گندم برداریم.

کد مطلب: 21

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر