رئیس اداره بهزیستی آستارا خبر داد

صدور 300 کارت هوشمند معلولان در آستارا

رئیس اداره بهزیستی آستارا از صدور 300 عدد کارت هوشمند برای معلولان زیرپوشش این نهاد در شهرستان خبر داد.

صدور 300 کارت هوشمند معلولان در آستارا

گیلان خبر: نازنین شهبازی کاهش و برطرف شدن فقر، افزایش امید به زندگی و استقلال معلولان را از اهداف بهزیستی دانست و اظهار کرد: خدمات ارائه شده از طرف بهزیستی برای رفاه حال معلولان در بخش‌های آموزشی، مراقبتی، توانبخشی، ازدواج، اشتغال و مسکن است.

رئیس اداره بهزیستی آستارا با بیان اینکه از یک‌هزار معلول که در سامانه بانک اطلاعاتی سازمان بهزیستی ثبت نام کرده‌اند 318 نفر با معلولیت شدید زیر پوشش این نهاد قرار گرفته‌اند، افزود: این تعداد معلولان در ماه مستمری دریافت می‌کنند.

وی تعداد دانش‌آموزان و دانشجویان معلول زیرپوشش بهزیستی را 110 نفر عنوان کرد و گفت: برای رفاه حال این تعداد معلول اعطای کمک هزینه‌های تحصیلی در دستور کار قرار گرفته و براساس تفاهمنامه امضا شده با دانشگاه آزاد، دانشجویان معلول این دانشگاه رایگان تحصیل می‌کنند.

شهبازی در تشریح اقدام‌های انجام شده اداره بهزیستی آستارا در طول یک سال اخیر خاطرنشان کرد: در مدت مذکور برای مناسب‌سازی مسکن و خودروی 27 نفر از معلولان زیرپوشش 70 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی به انجام نامه‌نگاری‌ها با دستگاه‌های مختلف اجرایی آستارا برای برطرف کردن مشکلات معلولان آستارا اشاره کرد و گفت: نامه‌نگاری‌هایی با هدف برطرف کردن مشکلات اجتماعی معلولان در بخش‌های آب، برق، گاز، عوارض شهرداری و صدور کارت هوشمند معلولیت انجام شده است.

 

این مسؤول با اشاره به اینکه در مدت مذکور 300 عدد کارت هوشمند برای معلولان زیرپوشش بهزیستی آستارا صادر شده است، افزود: نوع معلولیت افراد و انواع خدمات رفاهی که معلولان می‌توانند دریافت کنند در این کارت‌ها مشخص شده است.

رئیس اداره بهزیستی آستارا به پرداخت 28 میلیون و 800 هزار ریال کمک هزینه حق پرستاری اشاره کرد و گفت: این مقدار تسهیلات پرداخت شده به 28 نفر از معلولان که بیماری ضایعات نخاعی دارند در قالب حق پرستاری تعلق گرفته است.

وی درباره پرداخت کمک‌هزینه ازدواج و ودیعه مسکن به معلولان زیرپوشش بهزیستی آستارا خاطرنشان کرد: در یک سال اخیر به 25 نفر از معلولان 130 میلیون ریال کمک هزینه بلاعوض ازدواج و به 120 نفر از معلولان 55 میلیارد ریال کمک هزینه بلاعوض ودیعه خرید مسکن تعلق گرفته است.

شهبازی تسهیلات پرداخت شده در زمینه خرید وسایل کمک درمانی را حدود 100 میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: این مقدار از تسهیلات پرداخت شده در زمینه خرید وسایل کمک درمانی نظیر ویلچر، پروتز و اورتز معلولان زیرپوشش بهزیستی هزینه شده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 21066

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر