مدیر عامل شرکت راه‌آهن ایران:

راه‌آهن رشت‌ـ‌قزوین قبل از بهار 96 افتتاح می‌شود

مدیر عامل شرکت راه‌آهن ایران با بیان اینکه اهتمام داریم پروژه قطعه راه‌آهن آستارا‌ـ آستارا تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: راه‌آهن رشت‌ـ‌قزوین قبل از بهار سال آینده افتتاح می‌شود.

راه‌آهن رشت‌ـ‌قزوین قبل از بهار 96 افتتاح می‌شود

گیلان خبر: سعید محمدزاده در دیدار با استاندار این استان در تهران، با اشاره به وضعیت پروژه راه‌آهن گیلان اظهار کرد: اهتمام داریم پروژه قطعه راه‌آهن آستارا‌ـ آستارا تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: اکنون تملک زمین‌ها در مسیر و کریدور مذکور در حال انجام بوده و تامین مالی برای تملک انجام شده و امیدواریم قبل از پایان سال جاری این قطعه به بهره‌برداری برسد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اهتمام انجام تمام مسیرهای پیش‌بینی شده راه‌آهن در گیلان در زمان‌بندی‌های تعیین شده، گفت: با حمایت و پیگیری‌های درحال انجام درصدد هستیم که براساس برنامه زمان‌بندی شده شرکت ساخت تا قبل از بهار سال آینده پروژه ریلی رشت‌ـ قزوین را به بهره‌برداری برسانیم.

وی با بیان اینکه مذاکرات تامین مالی در پروژه رشت‌ـ آستارا به صورت قابل توجهی پیشرفت داشته و به صورت فاینانس قابل انجام است، تصریح کرد: پروژه راه‌آهن رشت‌ـ‌آستارا از توجیه فنی اقتصادی بالایی برخوردار است.

محمدزاده با تصریح بر اینکه پروژه راه‌آهن رشت‌ـ آستارا کریدور شمال ـ جنوب را فعال می‌کند و موجب ترانزیت در کشور می‌شود، گفت: مذاکرات مختلفی صورت گرفته و پیشنهادهای خوبی در رابطه با پروژه مذکور دریافت شده که بخش‌های مربوطه در حال پیگیری این موضوع هستند.

وی خاطرنشان کرد: چندین پیشنهاد وجود دارد که یکی از پیشنهادهای جدی از طرف جمهوری آذربایجان مطرح شده و امیدواریم مسئله تامین مالی پروژه راه‌آهن رشت‌ـ‌آستارا نیز هر چه سریع‌تر به سرانجام برسد.

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه ریل‌گذاری در پروژه راه‌آهن رشت‌ـ قزوین با جدیت بیشتری تداوم می‌یابد تا بتوانیم در بهار سال آینده این پروژه را به بهره‌برداری برسانیم، گفت: احداث ایستگاه دیگری در میدان گیل رشت به منظور رفاه مردم پیش‌بینی شده و برای احداث این ایستگاه نیز باید زمین‌های مردم خریداری شود که این امر در حال انجام است.

محمدعلی نجفی تصریح کرد: تاکنون ۸۵ کیلومتر از پروژه راه‌آهن رشت‌ـ قزوین ریل‌گذاری شده و موانعی که برای خرید ریل بود به طور کامل برطرف شده و بخشی که مربوط به ساخت در داخل و واردات ریل بوده نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه با تمهیدات اندیشیده شده، ریل‌گذاری مسیر راه‌آهن رشت قزوین سرعت می‌گیرد، گفت: در پروژه رشت‌ـ آستارا طرف آذری علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در این بخش بوده و ۵۰۰ میلیون دلار پیشنهاد دادند و در کمیسیون مشترک که در هفته جاری با جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود، موضوع مذکور یکی از محورهای بحث خواهد بود.


منبع: فارس

کد مطلب: 21589

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر