خطبه‌های نماز جمعه استان گیلان

مردم نسبت به بروز فتنه‌ای دیگردر انتخابات پیش رو هوشیار باشند

ائمه جمعه شهرستان‌های گیلان با بیان اینکه اگرچه فتنه با سیلی مردم به زمین خورده ولی هنوز چشم فتنه درنیامده است و باید چشم فتنه را درآورد تاکید کردند: عوامل فتنه در حال تدارک فتنه دیگری برای انتخابات سال آینده هستند.

مردم نسبت به بروز فتنه‌ای دیگردر انتخابات پیش رو هوشیار باشند

گیلان خبر: حجت الاسلام والمسلمین محمد صفری در خطبه های نماز جمعه امروز این شهرستان با تبریک آغاز سال مسیحی جدید به هموطنان مسیحی اظهار داشت: داستان تولد حضرت عیسی در قرآن داستان ویژه ای است و در این داستان قرآن اشاره به این دارد که حضرت عیسی پدر ندارد و فقط مادر دارد و این خود از اعجاز الهی است.

امام جمعه املش به 7 دی سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به دستور امام خمینی(ره) در سال 58 اشاره کرد و گفت: سوادآوزی ریشه در مبانی اسلام دارد و در قرآن هم به تعلیم و تربیت حتی در دورترین نقاط هم فراوان توصیه و تأکید شده و در روایات هم بسیار سفارش شده است.

صفری افزود: یکی از ویژگی‌های بارز و برجسته پیامبر اسلام(ص) امی بودن وی است یعنی از نعمت سواد خواند و نوشتن محروم بود زیرا اگر سواد داشت مشرکان قرآن این معجره الهی را ناشی از سواد پیامبر(ص) فرض و معرفی می‌کردند.

امام جمعه املش گفت: هنوز عده اندکی از همشهریان بی‌سواد در نقاط مختلف هستند که باید توسط دهیاران و دیگران شناسایی و معرفی شوند تا در زمینه ثبت نام و آموزش سواد به آنان برنامه ریزی و اقدام مناسب انجام شود.

وی به 9 دی اشاره کرد و گفت: 9 دی روز بصیرت ملت ایران بود. شواهد تاریخی بسیاری در تاریخ اسلام برای همه ما ثابت می‌کند که هرگاه مسلمانان سکوت و غفلت کردند راه نفوذ دشمن و جریان نفاق در جامعه اسلامی باز شد.

صفری افزود: پیامبر اسلام(ص) با آن که به امر خدا نام مبارک تک تک ائمه معصوم(ع) را برده و معرفی کرده بودند ولی متأسفانه پس از رحلت پیامبر(ص) امر خدا زمین گذاشته شد و خلاف آن در جامعه اسلامی اجرا شد و انحرافات فراوانی در حوزه دین در جامعه ایجاد شد.

امام جمعه املش گفت: دو عامل دلبستگی به دنیا و گرفتار شدن انسان به شهوت و لذت ناشی از آن باعث کور شدن قلب انسان برای شناخت و دریافت حقیقت و واقعیت می‌شود و فقط با نماز و ارتباط با مسجد این مشکل حل و رفع نمی‌شود بلکه نیاز به شناخت حقیقت ولایت فقیه و شخص ولی فقیه دارد.

صفری افزود: این عظمت ولی فقیه بود که با مدیریت زیبایش جریان تکفیری را مچاله کرد و سیاستمداران بزرگ دنیا حتی دشمنان اسلام و مسلمین را متحیر کرده به حدی که نتوانستند از اعتراف به قدرت و عظمت ولی فقیه خودداری نمایند.

وی گفت: فتنه سال 88 با سیلی مردم در 8 و 9 دی به زمین خورد ولی چشم فتنه هنوز درنیامده است و باید چشم فتنه را درآورد زیرا عوامل و سران فتنه هنوز از آمریکا التماس می‌کنند که تحریم‌ها را بیشتر و شدیدنر اعمال کند تا مردم ایران به ستوه آیند و دست از حمایت رهبرخویش و انقلاب بکشند.

امام جمعه رودسر: هوشیاری و بصیرت مردم در 9 دی موجب یأس و ناامیدی دشمنان نظام شد

حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته رودسر با اشاره به هوشیاری و بصیرت مردم در 9دی اظهار داشت: این هوشیاری و بصیرت یأس و ناامیدی دشمنان را به همراه داشت.

وی فتنه سال 88 را نسخه تقلیدی از انقلاب های مخملی خواند و گفت: ملت بزرگ ایران با تبعیت از ولایت فقیه در سایه پرچم امام حسین (ع) و با وحدت کلمه از این فتنه بزرگ عبور کردند.

 روحانی ولایت فقیه را محور وحدت و اتحاد مسلمین خواند و افزود: همه جناح‌های سیاسی باید اتحاد و وحدت حول محور ولایت فقیه حرکت کرده تا انقلاب اسلامی مسیر ترقی خود را بپیماید.

خطیب جمعه رودسر همچنین با اشاره به سالروز ارسال نامه تاریخی امام خمینی(ره) به ریئس جمهور شوروی سابق افزود:  امروز پس از سال‌ها از آن نامه تاریخی و پیام ماندگار شاهدیم که پیش بینی‌های امام راحل در حال تحقق است.

امام جمعه رودسر تصریح کرد: از این رو باید این نامه تاریخی برای اقشار مختلف مردم به‌ویژه نسل جوان جامعه بازخوانی شود تا جوانان به اهمیت آن پیام تاریخی پی ببرند.

وی ساخت بمب اتمی توسط ایران اسلامی را بهانه استکبار جهانی خواند و گفت: ما به فرموده مقام معظم رهبری نیازی به سلاح هسته‌ای نداریم و این موضوع شرعاً هم برای ما حرام است و این بهانه‌ای است که ابزار دست دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است.

امام جمعه اسالم: عوامل فتنه در حال تدارک فتنه دیگری برای انتخابات سال آینده هستند

حجت الاسلام و المسلمین اصغر جدایی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با بیان اینکه در واقع بیش از هر کسیخود خداوند متعال منافقان را به ما شناسانده است اظهار داشت: 9 دی سالروز حماسه با شکوه مردم ایران و روز بیعت با ولایت و رهبری و در حقیقت سالروز نمایش بصیرت و درایت مردم ایران بود که توانستند بوی فتنه را استشمام کنند.

وی با بیان اینکه روزی که مردم فهمیدند انقلاب در خطر است و خون شهدا در حال تباه شدن است با تمام وجود به صحنه آمدند و حماسه آفریدند افزود: بد ذاتی فتنه گران که مصداق بارز «فی قلوبهم مرض» بودند سبب شد عقده‌های دیرینه شان را از نظام بیرون بریزند و به بهانه تقلب در انتخابات به‌ کمک عوامل خارجی کشور را به سمت بحران پیش ببرند.

امام جمعه اسالم  با اشاره به اینکه مراقب باشیم و مطمئن باشیم که عوامل فتنه در حال تدارک فتنه دیگری برای انتخابات سال آینده هستند اعلام کرد: در رأس برنامه ریزی فتنه، آمریکا و مزدوران ایرانی‌اش حضور دارند.

جدایی افزود: کسانی هم هستند که یک زمانی مسئولیت‌های بسیار بزرگی در نظام داشتند و الان بر همه روشن است

که آنها سهم شان در فتنه اگر بیش تر از این دو نفر نباشد کم تر نیست و تنها خودشان هم نبودند بلکه با تمام وجود به همراه فرزندان و خانواده در براندازی و سقوط نظام تلاش می‌کردند.

وی گفت: اینکه یک مسئول عالی رتبه و یک وزیر به اشتباه خود در اعتماد به جان کری، وزیر خارجه آمریکا اعتراف کرده در جای خودش جای شکرگزاری دارد ولی سخن این است که در طول مذاکرات بارها و بارها رهبر معظم انقلاب، توصیه و سفارش می‌کردند که به دشمن اعتماد و اطمینان نکنید.

امام جمعه اسالم با بیان اینکه مخارج هنگفت سفرهای مکرر و پر هزینه تیم مذاکره کننده و هزینه تعطیلی و پلمپ تأسیسات هسته‌ای کشور بر عهده چه کسی است افزود: قطعاً این خسارت‌های میلیاردی از جیب خودشان و یا پدرشان هزینه نشده است. چرا در شرایطی که فقر در جامعه ما بیداد می‌کند باید هزینه‌های اضافی بر کشور تحمیل شود.

امام جمعه لنگرود: جلوگیری از برداشت شن و ماسه پروژه‌های این شهرستان را تعطیل کرده است

حجت الاسلام مهدی صدیق در خطبه‌های امروز نماز جمعه لنگرود با توصیه همگان به تقوا و پرهیزگاری با اشاره به فتنه 88 و وظایف ما در عصر غیبت امام زمان(عج) اظهار داشت: در پیروی کامل از قرآن و اهل بیت(ع) می‌بایست متابعت کامل از ولی فقیه داشته باشیم.

امام جمعه لنگرود با اشاره به حضور پرشور مردم در حماسه یوم الله 8 و 9 دی‌ماه گفت: ما فتنه‌گران  را محکوم می‌کنیم و خطاهایی که کردند نابخشودنی است زیرا  آنها از بی بصیرتی به فراموشی گرفتار شده بودند.

وی با انتقاد از استاندار گیلان و معاون عمرانی وی در خصوص لغو مجوز برداشت شن و ماسه برای پروژه‌های شهرستان لنگرود افزود: جلوگیری از برداشت شن و ماسه باعث شده است پروژه مصلی لنگرود، کنارگذر شلمان به لنگرود و پروژه‌های شهرداری‌های این شهرستان تعطیل شود.

امام جمعه لنگرودبا اشاره به قطعنامه شورای امنیت در خصوص شهرک سازی رژیم صهیونیستی گفت: اینکه 14 کشور رای موافق علیه رژیم صهیونیستی دادند اگر این راه ادامه پیدا کند تا 25 سال دیگر چیزی به نام اسرائیل نخواهیم داشت.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 21718

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر