نماینده ولی فقیه در گیلان:

برخی فریب‌خوردگان فتنه ۸۸ از نزدیکان امام(ره) بودند

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه برخی‌ها از نزدیکان امام(ره) بودند ولی خودشان را خراب کردند، گفت: ما نیز ممکن است فریب حیله شیطان را بخوریم همان‌طور که طلحه و زبیر مقابل امام علی(ع) ایستادند.

برخی فریب‌خوردگان فتنه ۸۸ از نزدیکان امام(ره) بودند

گیلان خبر: آیت الله زین‌العابدین قربانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان رشت که در مسجد مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد ضمن دعوت به تقوای الهی با بیان اینکه بهترین کلام, کلام خدا است اظهار داشت: قرآن نصیحت‌گری است که فریب و دروغ در نصیحت آن نیست.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با یادآوری اینکه قرآن هدایتگری است که گمراهی در آن نیست، گفت: قرآن سخنگویی است که راه راست را به انسانها نشان می‌دهد.

وی با ابراز "قرآن درس‌های هدایتگرانه‌ای به ما می‌دهد" بیان کرد: وقتی انسان قرآن می‌خواند از شک و تردید نجات می‌یابد و کسی که قرآن بخواند همه کمبودهای فکری و اخلاقی او رفع می‌شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه درد و بیماری انسان‌ها به‌وسیله قرآن شفا می‌یابد اعلام کرد: باید از قرآن برای گرفتاری‌ها و دردها مدد بجوییم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان گرفتاری‌های فعلی جامعه را به‌دلیل فاصله گرفتن از قرآن دانست و اضافه کرد: دستورات خدا برای یادگیری و عمل است و باید به دستورات قرآن عمل کنیم.

امام جمعه رشت با تذکر اینکه تلاوت قرآن تنها مربوط به ماه رمضان نیست عنوان کرد: تلاوت قرآن باید هر روز در دستور کار ما قرار بگیرد و یک لحظه از آن غافل نشویم.

آیت الله قربانی به استقامت و پایداری در دین تأکید کرد و گفت: استان گیلان 8 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است و اگر این شهدا نبودند عزت امروز را نداشتیم.

وی با بیان اینکه ایرانی‌ها امروز در سوریه از حرم مطهر خواهر امام حسین(ع) دفاع می‌کنند، گفت: رزمندگان ما تا پای جان می‌جنگند و برای دفاع از مرز و بوم خود از مرزها فراتر رفتند.

امام جمعه رشت با ابراز اینکه فتنه‌گران به اصل ولایت فقیه بی‌احترامی کردند اظهار کرد: باید از گذشته تاریخ درس بگیریم و نباید مورد نیرنگ دشمن واقع شویم.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه برخی‌ها از نزدیکان امام(ره) بودند ولی خودشان را خراب کردند تأکید کرد: ما نیز ممکن است گول حیله شیطان را بخوریم همان طور که طلحه و زبیر مقابل امام علی(ع) ایستادند.

آیت الله قربانی با اشاره به فتنه 88 اضافه کرد: فتنه‌گران در ماه رمضان روزه‌خواری کردند و شعار نه غزه نه لبنان سر دادند.

وی با تاکید بر اینکه مراقب باشیم گول شیطان را نخوریم و شیطان دنیای امروز آمریکا است از حضور گسترده مردم گیلان در 8 دی قدرانی کرد و گفت: مردم استان گیلان یک روز زودتر از سایر استان‌ها جریان فتنه را محکوم کردند و این استان مردم ولایتمداری دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه مردم گیلان با مشت‌های محکم به دهان منافقان زدند بیان کرد: فتنه‌گران مقام معظم رهبری را تنها گذاشتند و به اسلام و قرآن خیانت کردند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه تذکرات مسئولان بهداشت را در آنفلونزای مرغی جدید بگیریم بیان کرد: باید به این دستورات عمل کنیم زیرا این بیماری به گیلان آمده است هرچند که گسترده نیست.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند از ورود قاچاق جلوگیری کند اعلام کرد: باید به دولتمردان کمک کنیم تا از قاچاق جلوگیری شده و جلوی تعطیلی کارخانه‌ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه بیش از 600 خانه برای محرومان در گیلان ساخته شده است عنوان کرد: هیچ استانی در گیلان چنین اقدامی انجام نداده است و استان‌های دیگر باید از گیلان الگو بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تاکید کرد: مطالبات چایکاران باید پرداخت شود تا بتوانند در فصل زمستان بدون مشکل زندگی خود را سپری کنند.

 

منبع: تسنیم

کد مطلب: 21719

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر