نماینده مردم انزلی در مجلس:

تب اقتصادی کشور بالاست / حساسیتی برای برداشت آب از دریای خزر نیست

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت اقتصادی کشور خوب نیست و تب بالایی دارد.

تب اقتصادی کشور بالاست / حساسیتی برای برداشت آب از دریای خزر نیست

گیلان خبر: حسن خسته‌بند با بیان اینکه در سال جاری کشور وضعیت خوبی به لحاظ بودجه ندارد، اظهار کرد: تب اقتصادی کشور بالاست و مشکل اعتباری داریم.

وی با اشاره به اینکه بودجه پروژه‌ها تنها در کاغذ خوب است، افزود: در بودجه سال 96 بالغ بر 700 هزار میلیارد بودجه مربوط به شرکت‌های دولتی است که هیچ نظارتی روی آنها نیست.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ادامه داد: 320 هزار میلیارد تومان بودجه تملک دولتی است که روی اینها نظارت می‌شود و این مقدار، 190 هزار میلیارد تومان درآمد دولتی، 113 هزار میلیارد تومان از مالیات و ... اخذ می‌شود.

وی با بیان اینکه در بودجه 96 وابستگی به نفت 35 درصد است، تصریح کرد: در بودجه 95 وابستگی به دولت 25 درصد بود ضمن اینکه در بودجه 96 اعتبار عمرانی کشور 9 درصد افزایش یافته است.

خسته‌بند اعتبار عمرانی کشور را با کاهش عنوان کرد و گفت: در گیلان 9 هزار نفر در قالب 25 دستگاه از محل اعتبارات استانی حقوق می‌گیرند و دولت قصد دارد از اوراق مشارکت برای تامین بودجه استفاده کند.

وی با اشاره به اینکه وزارت راه هفت هزار میلیارد تومان بدهی دارد، خاطرنشان کرد: وزارت راه دو هزار و 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت دارد اما تنها مقداری از این اوراق را فروخته است.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات برخی از نمایندگان مجلس درباره برداشت آب از دریای خزر، تصریح کرد: کشور وضعیت خشکی دارد و می‌توانیم سمنان و کویر را با آب دریای خزر پوشش دهیم و حساسیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی درباره افتتاح راه‌آهن قزوین‌ـ‌رشت تا پایان سال جاری، خاطرنشان کرد: این راه‌آهن در سال جاری افتتاح نمی‌شود و ممکن است به مهر یا آبان ماه سال 95 برسد.

خسته‌بند از اختصاص اعتبار برای پروژه راه‌آهن مذکور خبر داد و یادآور شد: در سال جاری برای راه‌آهن مذکور 400 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت و به همین میزان نیز اعتبار برای سال 96 در نظر گرفته شده است.


منبع: فارس

کد مطلب: 21721

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر