رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان:

جشنواره سراسری اقامه نماز گیلان در فضای مجازی برگزار می‌شود

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری اقامه نماز در فضای مجازی گفت: این برنامه معنوی با دعوت از گروه عظیم مخاطبان به‌ویژه جوانان برگزار می‌شود.

جشنواره سراسری اقامه نماز گیلان در فضای مجازی برگزار می‌شود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابوطالب حجازی با اشاره به برگزاری جشنواره سراسری اقامه نماز در فضای مجازی اظهار داشت: این جشنواره فرصت‌های فرهنگی اجتماعی بسیاری همراه دارد.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با بیان  اینکه این برنامه معنوی با دعوت از گروه عظیم مخاطبان به‌ویژه جوانان برگزار می‌شود گفت: جشنواره سراسری اقامه نماز با امکان مشارکت افراد بالای 13 سال معارف نماز را در عرصه تاثیرگذار مجازی ترویج می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری 81 نشست خانواده  با مشارکت 4 هزار و 757 نفر از بانوان و 986 نفر از آقایان در گیلان انجام شد افزود: برگزاری 73 نشست دانش‌آموزی در دبیرستان‌ها و دبستان‌های استان با شرکت 3 هزار و 334 دانش‌آموز دختر و 2 هزار و 763 دانش‌آموز پسر از سایر اقدامات انجام شده در ترویج اقامه نماز در استان گیلان است.

حجازی با اعلام اینکه با برپایی 3 نشست دانشجویی، 210 دانشجوی دختر و 130 دانشجوی پسر در سطح استان از آیین اقامه نماز بهره‌مند شدند خاطرنشان کرد: در مراسمی تحت عنوان سفیران صبح از ائمه جمعه اقامه نماز صبح و هیئت‌های امناء در سراسر استان تجلیل شد.

وی با اشاره به برگزاری نخستین اجلاس سراسری استانی نماز در گیلان اعلام کرد: در برگزاری مسابقه کتابخوانی به یک نفر از منتخبان به قید قرعه سفر زیارتی عتبات عالیات به 6 نفر از برگزیدگان سفر زیارتی مشهد مقدس و به سایر شرکت کنندگان تفسیر یک جلدی  قرآن مجید اهدا شد.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با اعلام اینکه طرح توانمندسازی زوج‌های جوان با تشکیل 290 کلاس آموزشی با شرکت تعداد 257 نفر خانم و 32 نفر آقا با همکاری کمیته امداد امام(ره) صورت گرفت افزود: آموزش سلامت معنوی با حضور 60 نفر از دیگر فعالیت‌های انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه آموزش مدیریت نماز در سه دوره 8 ساعته انجام شده است خاطرنشان کرد: طرح نوین مدیریت یاوران نماز با اعزام اساتید مرکز تخصصی نماز قم در مدارس با همکاری اداره کل آموزش و پرورش در تاریخ چهارشنبه 22 دی ماه برگزار می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان اعلام کرد: مراسم تجلیل از دستگاه‌ها و ادارات برتر استان گیلان در امور توسعه و ترویج اقامه نماز در تاریخ دوشنبه 20 دی ماه برگزار می‌شود و به منتخبان ائمه جماعت، دبیران شورا و مدیران سازمان‌ها هدایایی اهدا می‌شود.

حجازی با بیان اینکه برگزاری جشنواره سراسری اقامه نماز با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نماز از طریق فضای مجازی برگزار می‌شود تصریح کرد: مبانی اعتقادی و دینی در اقشار مختلف جامعه به‌ویژه نوجوانان و جوانان در جشنواره سراسری اقامه نماز تقویت می‌گردد و از فعالان نماز در عرصه فضای مجازی تجلیل می‌شود.

رئیس ستاد اقامه نماز استان گیلان با بیان اینکه کاهش آسیب‌های فضای مجازی از طریق گسترش پیام‌ها و محتوای نماز از دیگر اهداف برگزاری جشنواره اقامه نماز است تاکید کرد: مخاطبان جشنواره سراسری نماز گروه سنی 13 سال به بالا است.

وی اعلام کرد: موضوعات پیشنهادی جهت مشارکت در جشنواره سراسری اقامه نماز، قرآن و روایات، نماز و شهدا، نماز و خانواده، نماز و تربیت دینی، نماز و مدرسه، نماز و وحدت اسلامی، نماز و گفتمان انقلاب اسلامی، نماز و سبک زندگی ایرانی اسلامی، نماز و شیوه‌های کارآمد در تبلیغ و دعوت به نماز است.

حجازی با اشاره به اینکه موضوع ویژه جشنواره سراسری نماز نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی در 2 بخش عمومی و خصوصی است افزود: بخش عمومی شامل عناوین ایجاد وب سایت و وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی(کانال نماز)، آلبوم‌های تصویری نماز با اولویت طرح‌های گرافیکی، استیکرهای نماز و پاورپونت سازی است.

وی خاطر‌نشان کرد: موضوعات بخش تخصصی جشنواره سراسری نماز، کدنویسی قالب سایت و وبلاگ، اینفوگرافیگ نماز، نرم افزارهای تلفن همراه (موبایلی)، کلیپ‌های کوتاه نماز(پویانمایی، موشن گرافیک، رئال) است.

رئیس ستاد اقامه نماز گیلان با بیان اینکه نحوه ثبت نام جشنواره سراسری نماز در سامانه جشنواره به نشانی www.chb-namaz.ir آمده است افزود: تکمیل فرم ثبت نام در سامانه الزامی است و آدرس اثر و یا مجموعه آثار باید در فرم ثبت نام آپلود شود و حداکثر فضای آپلود 2MG باشد.


منبع: تسنیم

کد مطلب: 21998

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر