معاون دانشگاه گیلان:

گلزار شهدای گمنام مایه فخر و برکت دانشگاه گیلان است

معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه گیلان گفت: گلزار شهدای گمنام دوران دفاع مقدس در دانشگاه گیلان مایه فخر و برکت است.

گلزار شهدای گمنام مایه فخر و برکت دانشگاه گیلان است

گیلان خبر: فاطمه کریمی اظهار داشت: تدفین 5 شهید گمنام سال‌های دفاع مقدس در دانشگاه گیلان مایه فخر و برکت برای این دانشگاه بوده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه گیلان میزبان 5 تن از شهدای گمنام سال‌های دفاع مقدس است افزود: پیکرهای پاک این شهدای نام‌آور در تاریخ 16 دی ماه 87 مصادف با روز ملی شهدای دانشجو در دانشگاه گیلان تشییع و در جوار مسجد جامع باقرالعلوم(ع) این دانشگاه به خاک سپرده شد.

معاون فرهنگی دانشگاه گیلان حضور شهدای گمنام در دانشگاه را مایه مباهات دانست و گفت: اغلب مراسم و برنامه‌های دانشگاه ضمن تجدید میثاق شرکت کنندگان با آرمان‌های والای شهدا در فضایی معنوی به شمیم این لاله‌های گمنام معطر می‌شود.

کریمی انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان، ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در بین دانشگاهیان، تقویت بنیان‌های مذهبی و فرهنگی دانشگاه و زنده نگه داشتن یاد و خاطره ایثار و مجاهدت‌های شهدای گرانقدر را از جمله اهداف تدفین شهدای گمنام در دانشگاه برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان مراسم و برنامه‌های مختلف دانشگاه گیلان با حضور بر سر مزار 5 شهید گمنام با ادای احترام به مقام رفیع شهیدان و اهدای گل و قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهیدان بزرگوار را گرامی می‌دارند.

معاون فرهنگی دانشگاه گیلان به مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه، رونمایی از کتاب شهدای دانشگاه گیلان، نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی در سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: دانشجویان و حاضران در مراسم با حضور در گلزار شهدای گمنام با آرمان‌های والای این شهیدان تجدید پیمان کردند.

کریمی با اشاره به سالروز حماسه خونین هویزه و شهادت جمعی از دانشجویان و با گرامیداشت یاد و نام تمام شهیدان اسلام به ویژه شهدای دانشجو افزود: دانشگاه گیلان 15 شهید دانشجو و 3 شهید مدرس تقدیم اسلام کرده است.

روز دوشنبه 16 دی ماه 1387 همزمان با ماه محرم و به مناسبت روز ملی شهدای دانشجو مراسم تشییع و خاکسپاری پیکرهای مطهر 5 شهید گمنام و سرافراز دوران دفاع مقدس در دانشگاه گیلان برگزار شد.

این شهدای والامقام 18، 20، 20، 22 و 24 ساله در عملیات‌های بدر، خیبر، تک دشمن 67، کربلای 5 و محرم در مناطق عملیاتی شرق دجله، مجنون، زبیدات، شلمچه و شرهانی به فیض شهادت رسیدند.


منبع: تسنم

کد مطلب: 22001

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر