مدیر کل دامپزشکی گیلان خبر داد

کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان

مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان در حال کنترل است.

کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان

گیلان خبر: سهراب عاقبتی امروز با اشاره به وضعیت شیوع بیماری فوق حاد پرندگان در گیلان اظهار کرد: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در گیلان در حال کنترل بوده و برای این امر تا شعاع یک‌کیلومتری پرندگان آلوده معدوم می‌شوند.

وی با بیان اینکه در هر شهرستان گیلان کانون بیماری مشاهده شده است، افزود: با همکاری فرمانداران و مردم عملیات معدم‌سازی و ضد عفونی صورت گرفته است.

مدیر کل دامپزشکی گیلان با بیان اینکه مراقبت فعال و غیرفعال در استان ادامه دارد، تصریح کرد: در صورت لازم نمونه‌برداری انجام می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در پرندگان صنعتی مشاهده نشده است، گفت: مردم نگران مصرف مرغ‌های بسته‌بندی نباشند و با خیال آسوده مرغ‌های عرضه شده و صنعتی را مصرف و برای حفظ سلامتی نکات بهداشتی را رعایت کنند.

عاقبتی با بیان اینکه مردم از خرید پرندگان زنده و تماس با آنها خودداری کنند، یادآور شد: مردم تلفات را دفن بهداشتی کرده و روی آنها آهک بریزند.

وی درباره پرداخت غرامت به پرندگان معدوم شده در مناطق روستایی گیلان، خاطرنشان کرد: برای جبران خسارت پرندگان و طیور بومی روستایی که معدوم‌سازی شده، از محل اعتبارات ملی دامپزشکی مبالغی اختصاص یافته که در نخستین فرصت غرامت پرداخت می‌شود.


منبع: فارس

کد مطلب: 22078

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر