یک بام و دو هوای شورای شهر رشت

شورای اسلامی شهر رشت در واکنش به انعکاس خبر هزینه‌کردهای خود در اجلاس روسای شوراهای کلانشهرهای کشور در رشت رویکرد یک بام و دو هوا گرفته است.

یک بام و دو هوای شورای شهر رشت

گیلان خبر : به دنبال انتشار خبر «افشاگری عضو شورا از هزینه‌کردهای رئیس شورای شهر رشت در اجلاس کلانشهرها» از این خبرگزاری، شورا را وادار به واکنش کرد.

شورای شهر رشت نامه‌ای را که ابتدای آن با روابط عمومی شورا آغاز کرده و بعد به نام دبیر این شورا به انتها رسانده است را به دفتر این خبرگزاری ارسال کرد در حالی که مدتی قبل رئیس شورای شهر رشت مدیر روابط عمومی خود را برکنار و هنوز این شورا روابط‌عمومی مشخصی را معرفی نکرده است.

در نامه شورا به جمله «هزینه‌های اسراف‌گونه رئیس شورا در اجلاس روسای کلانشهرها بار دیگر لایه‌های پنهان این موضوع را نمایان‌تر کرد»، اعتراض شد در حالی که محمدحسین واثق‌کارگرنیا عضو شورای شهر رشت اینگونه هزینه‌کردها را اسراف عنوان و مجموع آن را در بررسی‌های صورت گرفته از 110 میلیون تومان به بیش از 140 میلیون تومان ذکر کرد، «هزینه 110 میلیون تومانی شورای شهر رشت در اجلاس کلانشهرها».

ممکن است در بررسی‌های دقیق‌تر رقم هزینه‌کردها بیشتر از مقدار مذکور باشد و این در حالی است که اکنون شورا در این نامه شهردار رشت را مسئول هزینه‌کردهای شهرداری معرفی و خود را ناظر بر آن معرفی کرد.

نامه مذکور شورا مدعی است که هیچ وعده‌ای از طرف رئیس شورا شخصاً به مطبوعات استان     برای پرداخت حق‌‌النشر آگهی داده نشده و گویا جمشیدی‌چناری رئیس شورا فراموش کرده‌ است که مشاورانی گرفته و در روز نشست خبری پس از اجلاس یکی از مشاوران وی از مطبوعات خواست تا فاکتورهایی را با ارقام مشخص ارائه دهند.

ضمن اینکه واثق‌کارگرنیا، عضو شورای شهر رشت نیز میزان مجموع فاکتورهای رسیده مطبوعات استان به شورای شهر رشت را بیش از 13 میلیون تومان عنوان کرد، «هزینه 30 میلیون تومانی تبلیغات شورای شهر رشت در اجلاس کلانشهرها».

رئیس شورا نیز اعلام کرد که ریالی از این پول را پرداخت نمی‌کند، بنابراین آقای رئیس شورای شهر رشت باید در انتخاب مشاور برای خودش دقت لازم را داشته باشد تا خطای مشاور به پای وی نوشته نشود.

در نامه شورا درباره دعوت نکردن از خبرنگار فارس در جلسات شورای شهر رشت نیز ادعا شده بود که به دلیل محدودیت مکان صحن فعلی شورا و تعداد رسانه‌های مکتوب و مجازی رشت به صورت دوره‌ای و با اولویت توسط روابط عمومی معرفی می‌شوند، این ادعا در حالی مطرح می‌شود که پس از انعکاس حاشیه اجلاس مذکور از طریق این خبرگزاری رئیس شورا تمایل خود را برای حضور نیافتن خبرنگار فارس در صحن شورا عنوان کرده بود.

ادعای کمبود جا برای خبرنگاران در حالی مطرح می‌شود که هر هفته خبرگزاری‌ها در جلسات شورا حضور می‌یابند اما از خبرنگار فارس دعوت نمی‌شود.

شورای شهر رشت همچنین مدعی است که اجلاس کلانشهرها در رشت دستاوردهای زیادی داشته است در حالی که طبق گفته عضو شورای شهر رشت در متن خبر مذکور، هیچ دستاوردی به غیر از صرف غذا در رستوران دریایی و سوغات‌های زیاد و ... نداشته است و حتی از روسای شوراهای کلانشهرهای رشت با گز و صنایع‌دستی اصفهان پذیرایی شد و حاضر نشدند سوغات و صنایع‌دستی گیلان را معرفی کنند.

به هر حال بهتر است رضا جمشیدی‌چناری رئیس شورای اسلامی شهر رشت به جای اینکه توپ را در داخل زمین رسانه‌ها بیندازد و دیگران را متهم کند تلاش داشته باشد تا خاطره عملکرد شورای دوره سوم از ذهن مردم رشت پاک شود.

ضمن اینکه پس از گذشت بالغ بر 10 ماه از فعالیت شورای دوره چهارم هنوز نتوانسته‌اند اعتماد مردم رشت را به دست آورند و به وعده‌های داده شده خود مانند اجرای طرح نهضت آسفالت، ساماندهی رودخانه‌های متعفن رشت، پر کردن چاله و چوله‌های شهر و... جامه عمل بپوشانند.

بهتر است به جای هزینه‌های برگزاری اجلاس‌های بدون نتیجه که هیچ دستاوردی از آن در شهر رشت مشهود نیست، پول آن صرف عمران و آبادانی شهر شود و به بهانه کمبود بودجه، رشت تبدیل به ویرانه و خاطره شورای دوره سوم تداعی نشود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز خواستار بررسی دقیق هزینه‌کردهای شورا در اجلاس مذکور شده بود، «بررسی دقیق هزینه‌کرد شورا در اجلاس کلانشهرها در رشت».

به گزارش فارس، محمدحسین واثق‌کارگرنیا رئیس پلیس سابق مبارزه با قاچاق کالای گیلان بود که اکنون به عنوان نماینده مردم رشت در مجلس محلی حافظ امانت و مدافع حقوق شهروندی در شورای شهر رشت است.
 

کد مطلب: 2223

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر