مدیرکل آموزش و پرورش گیلان:

هم‌اندیشی با گروه‌های آموزشی موتور حرکت تعلیم و تربیت است

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: هم‌اندیشی با گروه‌های آموزشی موتور حرکت تعلیم و تربیت بوده و بخشی از تحقق سند بنیادین به استفاده درست از این ظرفیت برمی‌گردد.

هم‌اندیشی با گروه‌های آموزشی موتور حرکت تعلیم و تربیت است

گیلان خبر: مهدی حاجتی صبح امروز در نشست صمیمی با سرگروه‌ها و اعضای گروه‌های آموزشی متوسطه استان بابیان اینکه جایگاه گروه‌های آموزشی بسیار مهم بوده است اظهار کرد: احترام معلمان بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه گروه‌های آموزشی، کارآمدترین، خبره‌ترین و عصاره‌ای از بهترین‌های آموزش و پرورش را در خود جای داده است، افزود: هم‌اندیشی با گروه‌های آموزشی را موتور حرکت تعلیم و تربیت بوده و بخشی از تحقق سند بنیادین به استفاده درست از این ظرفیت برمی‌گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نوع شیوه و روش‌های تربیتی دانش‌آموزان این دهه را متفاوت با دهه‌های گذشته دانست و ادامه داد: تحولات در این دستگاه بزرگ و فرهنگی به خوبی مشهود بوده و خانواده‌ها نسبت به مسایل آموزشی فرزندان خود حساسیت دارند و این امر مدیریت متفاوت‌تری از گذشته را در حوزه تعلیم و تربیت می‌طلبد.

وی با بیان اینکه اتفاق نظر در این است که از ظرفیت گروه‌های آموزشی به خوبی استفاده شود، تصریح کرد: تعهد شغلی و تعهد سازمانی باید در آموزش و پرورش صورت گیرد و معلم با تعهد شغلی می‌تواند تعهد سازمانی را نهادینه کند.

حاجتی بحث تعهد به کیفیت‌بخشی را بسیار مهم دانست و گفت: آموزش و پرورش به دنبال نهادینه کردن کیفیت‌بخشی بوده و آنچه در سند تحول آمده باید شکل بگیرد و بدانیم در سال 1410 به کجا باید برسیم که اینها ابزار و الزاماتی دارد تا زیر ساخت‌های آنها فراهم شود و این امر جزو سیاست‌های مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان بسیار مطلع در برخی از کلاس‌ها ورزیده‌تر از معلم حضور می‌یابند افزود: باید به مدیران مدارس تأکید شود تا فضایی ایجاد کنند که اولیا راحت‌تر بیایند و حرف خود را بزنند و دانش‌آموزان باید یاد بگیرند تا معلم و آموزش و پرورش را نقد کنند و روحیه انتقادپذیری باید در فرهنگیان بالا برود و به دانش‌آموزان اجازه اظهار نظر داده شود.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان بیان کرد: مقام معظم رهبری و رئیس جمهور نگاه مثبتی به سیستم آموزش و پرورش دارند و با توجه به این نوع نگاه، بلادرنگ برای رفع مشکلات این سیستم مساعدت می‌کند.

حاجتی با اشاره به اینکه با توجه به نوع ساختارها و قابلیت‌ها و سیاست‌های خودمان باید گام برداریم، خاطرنشان کرد: خداوند تنها جایی که بر پیامبر(ص) منت می‌گذارد در تعلیم و تربیت است و این جایگاه رسالت خطیر دارد و بسیار مهم بوده و اگر کسانی که در این جایگاه هستند بتوانند تعهد شغلی و سازمانی خود را درست اجرا کنند کشوری خواهیم داشت که مسؤولیت‌پذیری قوی در جامعه پیدا می‌کند.

در جلسه سه ساعته مذکور نمایندگان گروه‌های آموزشی از مقاطع متوسطه اول و دوم (نظری و کارو دانش و فنی حرفه‌ای) و دبیرخانه‌های کشوری ادبیات و علوم دامی مستقر در گروه‌های آموزشی گیلان به بیان نکته نظرات و مشکلات خود پرداختند.

منبع: فارس

کد مطلب: 22419

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر