استاندار گیلان خبرداد

آبرسانی به 220 روستای گیلان در دهه‌ فجر امسال

استاندار گیلان از آبرسانی به 220 روستا همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی در این استان خبر داد.

آبرسانی به 220 روستای گیلان در دهه‌ فجر امسال

گیلان خبر: ، محمدعلی نجفی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت سهامی آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به بهره‌مندی شاخص 76 درصدی آب روستایی در استان اظهار کرد: دهه فجر امسال به 220 روستا در گیلان آبرسانی می‌شود.

وی به تلاش‌های انجام شده در اجرای طرح‌های آبرسانی به 171 روستا در هفته دولت امسال اشاره کرد و افزود: امر مذکور شاخص بهره‌مندی آب روستایی در گیلان را به 74 درصد افزایش داده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در ابتدای فعالیت دولت کنونی از میانگین آب روستایی در کشور 12 درصد عقب ماندگی داشتیم، تصریح کرد: ابتدای فعالیت دولت شاخص بهره‌مندی از آب شرب روستایی در گیلان 64 درصد بود.

نجفی، وجود رطوبت بالا را سبب آسیب به تاسیسات و زیرساخت‌های موجود در گیلان دانست و بیان کرد: شرایط مذکور باید برای اختصاص اعتبارات ملی و استانی لحاظ شود.

وی، فعالیت عمرانی در روستاها را سخت عنوان کرد و گفت: پس از انقلاب اسلامی با توجه به مشکلات در تامین اعتبارات در سخت‌ترین شرایط به دورافتاده‌ترین مناطق گیلان خدمات‌رسانی می‌شود.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به انتخاب فرمانداران، خاطرنشان کرد: تلاش کردیم از نیروهای لایق بدنه وزارت کشور و نیروهای متخصص استان بهره‌مند شویم.

نجفی به تغییر مدیران اشاره کرد و یادآور شد: پس از سال‌ها خدمت مدیران می‌روند اما عملکرد آنها برای سال‌های متمادی باقی می‌ماند.

*اهتمام دولت در آبرسانی به روستاها

معاون منابع انسانی و بهبود مدیریت شرکت مهندسی آب و فاضلاب نیز در مراسم مذکور به ارتقای شاخص‌های آبرسانی به روستاهای گیلان اشاره کرد و گفت: خدمت‌رسانی به مردم به‌ویژه در روستاها از بهترین خدمتگزاری است.

رضا گیاهی با بیان اینکه در آبرسانی به روستاها تمام اهتمام خود را به‌کار گرفتیم، تصریح کرد: مردم باید از نعمت آب شرب در روستاها بهره‌مند شوند.

 در مراسم مذکور از تلاش محمدعلی فرامینی قدردانی به عمل آمد و محب‌علی رنجور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان معرفی شد.


منبع: فارس

کد مطلب: 22422

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر