فرمانده پلیس راه گیلان خبر داد

تجهیز 6 پاسگاه گیلان به سامانه سپه‌تن

فرمانده پلیس راه گیلان از تجهیز 6 پاسگاه مهم در ورودی‌های این استان به سامانه سپه‌تن خبر داد.

تجهیز 6 پاسگاه گیلان به سامانه سپه‌تن

گیلان خبر: حسین محمدپور ظهر دیروز در نشست خبری توقع پلیس از رسانه‌ها را انعکاس مطالب و اطلاع‌رسانی درست دانست و اظهار کرد: برای این امر نیازمند همکاری بیشتر رسانه‌ها هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح سراسری «سپه تن» در کشور افزود: این طرح مخفف «سامانه پلیس هوشمند تصویری ناوگان مسافری» بوده و عملکرد آن ثبت اطلاعات تخلفات اتوبوس‌های مسافری است.

فرمانده پلیس راه گیلان ادامه داد: تمام تخلفات و اطلاعات رانندگان اتوبوس‌های مسافری با نصب دوربین در بالای سر آنها از زمان حرکت از ترمینال به صورت هوشمند و با استفاده از تجهیزات به نزدیک‌ترین پلیس راه گزارش می‌شود.

وی با بیان اینکه با سامانه مذکور نیازی به صرف زمان برای توقف اتوبوس‌ها در ثبت تخلفات نیست، تصریح کرد: تخلف هر راننده اتوبوس به وی اطلاع داده می‌شود و به همین منظور در پاسگاه‌های استان سامانه مذکور راه‌اندازی شده است.

محمدپور از تجهیز 6 پاسگاه در ورودی‌های گیلان به سامانه سپه‌تن خبر داد و بیان کرد: پاسگاه‌های رشت‌ـ‌قزوین، رشت‌ـ‌لاهیجان، تالش‌ـ‌صومعه‌سرا، رشت‌ـ‌انزلی، چابکسر و آستارا مجهز به سامانه سپه‌تن شده است.

وی با تأکید بر اینکه تمام رانندگان اتوبوس‌های مسافری ملزم به نصب دوربین در خودروی خود هستند، خاطرنشان کرد: هر راننده‌ اتوبوس که به سامانه سپه‌تن مجهز نباشد حق فعالیت ندارد و پلیس از فعالیت آنها جلوگیری می‌کند.

فرمانده پلیس راه گیلان کنترل وانت بارها را از دیگر اقدام‌های پلیس دانست و یادآور شد: تمام وانت‌بارها باید برای خروج از شهرها بارنامه داشته باشند در غیر ین صورت برخورد می‌شود.

وی با تصریح بر اینکه وانت بارهایی که بارنامه ندارند به اداره کل راهداری و حمل و نقل استان هدایت می‌شوند، متذکر شد: از سال 96 موضوع بارنامه وانت بارها به صورت جدی پیگیری می‌شود.

با آغاز طرح سپه‌تن اتوبوس‌های مسافری به صورت آنلاین و ماهواره‌ای کنترل می‌شوند و این سیستم به صورت سخت‌افزاری بوده و سنسورهای در نظر گرفته شده علاوه بر امکانات کنترل سرعت و قوانین جاده‌ای در صورت خواب‌آلودگی و مصرف مشروبات الکلی توسط راننده را به مرکز کنترل گزارش می‌دهد و اتوبوس‌هایی که به این سامانه مجهز نشوند اجازه خروج از شهر را ندارند.


منبع: فارس

کد مطلب: 22619

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر