محرومیت رودبار هنوز مشهود است

محرومیت و عقب‌ماندگی رودبار هنور مشهود است.

محرومیت رودبار هنوز مشهود است

گیلان خبر: هنوز هم شاهد محرومیت و عقب‌ماندگی این شهرستان هستیم، رودبار با مساحت دو هزار و 574 کیلومتر مربع و با جمعیت تقریبی 126 هزار و 500 نفر جزو وسیع‌ترین و متنوع‌ترین مناطق جغرافیایی استان گیلان محسوب می‌شود.

رودبار تمام شرایط اقتصاد مقاومتی از آب و خاک حاصلخیز گرفته تا آثار باستانی و امکانات جذب گردشگر را داراست و بر اساس این شرایط آرمانی می‌توانستیم شاهد مشکلات اقتصادی نباشیم که سوگ‌مندانه تعطیلی واحد‌های صنعتی، کارخانه‌ها، فرسودگی نیروگاه‌های موجود، بروز آفات مختلف کشاورزی، مهاجرت نیروی انسانی و نخبگان رودبار به کلانشهرها و حتی خروج از کشور، کمبود و کیفیت پایین آب آشامیدنی نقاط مختلف شهرستان، هنوز هم شاهد محرومیت و عقب‌ماندگی شهرستان هستیم.

مشکلاتی مانند حمل آب با دبه و عدم دسترسی به اینترنت که از استانداردهای اولیه زندگانی است، در سایه نبود ثبات و دانش مدیریتی، فقدان وجود اندیشه‌ورزان و بلااستفاده ماندن دانش اهل فن می‌توان جستجو کرد.

برای برون‌رفت از این مشکلات راهکارهای زیر پیشنهاد می‌شود:

1)تشکیل اندیشه‌ورزان با حضور نخبگان برای تصمیم‌گیری‌های بزرگ شهرستان

۲)محاسبه ظرفیت‌های شهرستان و برنامه‌ریزی مستقل اقتصادی

۳)استفاده از مدیران با ثبات، ولایت‌مدار و باسواد در ارکان مدیریتی شهرستان

۴)راه‌اندازی صنایع مادر رودبار با به‌کارگیری تکنولوژی‌های روز و جذب سرمایه‌گذار

راهکارهای ارائه شده به استناد فرمایش‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، شاکله کار هستند که پس از گذشت 37 سال از انقلاب هیچ توجهی به آن نشده و امیدواریم در آینده اینگونه نباشد.

با توجه به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی کار و عمل» و گذشت نیمی از سال، شاهد بلااستفاده ماندن ظرفیت‌های شهرستان هستیم که این مهم دستاوردی جز بیکاری، فقر و انسداد ظرفیت‌های شهرستان ندارد.

امیدواریم با تکیه بر اصل شایسته سالاری و استفاده از ظرفیت نیروهای بومی  مشکلات هر روز کاهش یابد.


منبع: فارس

کد مطلب: 22620

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر