سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت خبر داد

برقراری بیش از 1000 تماس مردم با آتش‌نشانی رشت طی یک روز

سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت از برقراری تماس یک‌هزار و 99 شهروند با این آتش‌نشانی طی یک روز خبر داد.

برقراری بیش از 1000 تماس مردم با آتش‌نشانی رشت طی یک روز

گیلان خبر: علی فاخته با اشاره به پرکاری این روزهای آتش‌نشانی رشت در ایام برفی اظهار کرد: تا غروب روز گذشته بالغ بر 33 مورد عملیات امداد و نجات و اطفای حریق توسط آتش‌نشانان رشت انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی روز جمعه یک‌هزار و 99 شهروند با این آتش‌نشانی تماس برقرار کردند، افزود: ناوگان خودرویی و آتش‌نشانان شهر رشت از آغاز بارش برف در آماده‌باش هستند و تا عادی شدن وضعیت امدادرسانی ادامه می‌یابد.

سخنگوی آتش‌نشانی و خدمات ایمنی رشت با تصریح بر اینکه سه خودروی برف‌روب این سازمان در امدادرسانی نسبت به عملیات بازگشایی مسیرها در حال کار هستند، گفت: از شهروندان می‌خواهیم حتما نکات ایمنی را در روزهای برفی رعایت کنند تا دچار مشکل نشوند.

وی با اشاره به اینکه دو مورد حریق در رشت اتفاق افتاده است، خاطرنشان کرد: بالغ بر ۱۶ مورد عملیات‌ها مربوط به امدادرسانی آتش‌نشانان به خودروهای گیر افتاده در برف بود.

فاخته پاکسازی و جمع‌آوری درختان سقوط کرده در معابر، چهار مورد خدمات‌رسانی در پی محبوس شدن افراد در آسانسور و اتاق خواب منزل مسکونی، پنج مورد ایمن‌سازی محل حادثه به واسطه پارگی سیم‌های برق معابر و... را از دیگر عملیات امدادرسانی در برف فعلی عنوان کرد.

 برف سنگین رشت به حدی بوده که تمام فعالیت‌ها در این شهر تعطیل شده و همچنان بارش‌ها ادامه دارد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23280

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر