تعطیلی رشت بر اثر بارش برف سنگین

بارش برف سنگین رشت را تعطیل کرد.

تعطیلی رشت بر اثر بارش برف سنگین

گیلان خبر: بارش برف سنگین همچنان با شدت ادامه دارد و رشت زیر بار این برف سنگین فرو رفته و تمام فعالیت‌ها تعطیل شده است.

امروز علاوه بر مدارس، تمام اداره‌های دولتی نیز تعطیل شده و تنها نیروهای امدادی و خدمات‌رسان تعطیل نیستند و موظف شدند به مردم خدمات‌رسانی کنند این در حالی است که تمام راه‌های ورود به خیابان‌های اصلی رشت مسدود بوده و شرایط غیرطبیعی است.

برف فوق‌العاده سنگین بوده و برق بسیاری از مناطق شهر رشت از جمله در خیابان‌های گلسار پشت تاکسیرانی که به دلیل سقوط کابل قطع شده، تختی و دیگر مناطق از مدار خارج شده و مردم با قطع برق، آب و گاز هم ندارند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان  بارش برف را فوق‌العاده سنگین و ادامه‌دار خواند و گفت: با وجود سنگینی برف تلاش‌های راهدارها برای بازگشایی مسیرها همچنان ادامه دارد.

محمدرضا نازک‌کار با بیان اینکه بخش‌هایی از راه‌ها بازگشایی و پاکسازی شده است، تصریح کرد: دو ساعت پیش اسالم به خلخال که با سقوط بهمن مسدود شده بود بازگشایی شده و محور دیلمان ارتباط برقرار است و در حال بازگشایی مسیر رشت به آستانه‌اشرفیه هستیم و امیدواریم با همکاری همه این فشار طبیعی را کاهش دهیم.

برق 8 هزار و 500 مشترک رشت قطع است

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان نیز با بیان اینکه از صبح روز گذشته بارش برف در مرکز و شرق استان بیشتر بود، اظهار کرد: برق 8 هزار و 500 خانوار عمدتا در رشت و لاهیجان قطع شده بود که بلافاصله نیروها در حال وصل برق هستند.

جمشید طالبی، نوع برف را چسبنده و سنگین خواند و بیان کرد: نیروهای توزیع برق در مناطق مختلف مستقر هستند و 227 اکیپ عملیاتی در شهرستان‌ها استقرار دارند و در رشت 148 اکیپ فعال داریم.

وی با اشاره به اینکه 177 دستگاه ترانس برق در رشت دچار مشکل شده است، تصریح کرد: این ترانس‌ها هشت هزار و 500 مشترک را شامل می‌شود و تلاش می‌کنیم خاموشی‌ها کاهش یابد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با تصریح بر اینکه شدت بارش برف در رشت و شرق گیلان است، خاطرنشان کرد: خاموشی‌ها در آستانه‌اشرفیه، لاهیجان و سیاهکل کنترل شده و بخشی از موارد مربوط به طرف سنگر رشت بوده و برای مهار خاموشی‌ها نیروها را اعزام می‌کنیم.

وی از شهروندان گیلانی خواست هرگونه قطعی برق را به 121 اطلاع دهند تا با اعزام به موقع نیروها از شدت خاموشی‌ها کاسته شود و خدمات‌دهی بهتر صورت گیرد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23281

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر