رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان خبر داد

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان گیلانی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات از ابتدای سال جاری تاکنون به کشاورزان این استان خبر داد.

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان گیلانی

گیلان خبر: علیرضا شعبان‌نژاد با اشاره به اینکه سهم بخش کشاورزی گیلان برای نخستین مرتبه از سه درصد به 3.3 درصد در تولید ملی افزایش پیدا کرده است اظهار کرد: امر مذکور نشان می‌دهد کشاورزی استان به دلیل تغییر کاربری و توسعه شهرنشینی کاهش پیدا نکرده و رشد داشته است.

وی، افزایش سه‌دهم درصدی رشد تولید کشاورزی مذکور را با رقابت با استان‌های دیگر عنوان کرد و افزود: امسال برای نخستین مرتبه توانستیم 40 میلیارد تومان اعتبار برای تولید بذر اصلاح شده از وزارت جهاد کشاورزی دریافت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه 600 تن بذر اصلاح شده امسال در این استان تولید شده است، تصریح کرد: بذر مذکور بین کشاورزان گیلانی توزیع شده و 10 هزار هکتار را پوشش می‌دهد.

شعبان‌نژاد از افزایش 20 تا 25 درصدی تولید با استفاده از بذر اصلاح شده در اراضی خبر داد و بیان کرد: دولت به ازای هر کیلوگرم بذر اصلاح شده مبلغ یک‌هزار و 500 تا دو هزار تومان به کشاورزان یارانه پرداخت می‌کند.

وی در ادامه به سامانه بهین‌یاب به منظور درخواست تسهیلات برای اجرای طرح‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: کشاورزان گیلانی از سامانه مذکور استقبال کردند و تاکنون 300 میلیارد تومان ثبت درخواست تسهیلات شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از پرداخت 124 میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان از طریق سامانه بهین‌یاب در این استان خبر داد و متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 200 میلیارد تومان از منابع دیگر به کشاورزان گیلانی تسهیلات پرداخت شده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23451

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر