مدیرکل کمیته امداد گیلان خبر داد

کاهش 7 درصدی جامعه مددجویی کمیته امداد گیلان

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان از کاهش هفت درصدی جامعه مددجویی این نهاد از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

کاهش 7 درصدی جامعه مددجویی کمیته امداد گیلان

گیلان خبر: علیرضا محمدی با اشاره به پالایش و توانمندسازی خانواده‌ها در بعد جمعیتی اظهار کرد: ابتدای امسال 115 هزار و 500 خانوار مددجو زیر پوشش کمیته امداد در گیلان داشتیم.

وی به کاهش هفت درصدی جامعه مددجویی کمیته امداد از ابتدای امسال تاکنون در گیلان اشاره کرد و افزود: اکنون 108 هزار و 57 خانوار مددجوی زیر پوشش کمیته امداد استان هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی گیلان با بیان اینکه شناسایی دقیق خانواده‌های نیازمند از اقدام‌های انجام شده توسط این کمیته است، تصریح کرد: پرداخت تسهیلات به مددجویان واجد شرایط در کاهش جمعیتی مددجویان موثر است.

محمدی، تشکیل کمیته امداد در 14 اسفندماه سال 57 به فرمان امام (ره) را به منظور کمک به فقرا، نیازمندان و محرومیت‌زدایی در جامعه خواند و بیان کرد: توانمندسازی خانواده‌ها در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از رویکردهای کمیته امداد است.

وی در ادامه به افتتاح 115 طرح اشتغالزایی مدجویان کمیته امداد گیلان در دهه فجر امسال اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون تعداد 3 هزار و 120 طرح اشتغالزایی با اعتبار 44 میلیارد تومان در استان راه‌اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه پایدارسازی اشتغال با آموزش به مددجویان این کمیته را پیگیری می‌کنیم، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 7 هزار و 700 مورد آموزش در قالب مهارت‌آموزی و کارآفرینی به مددجویان ارائه شده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23510

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر