رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

شناسایی 50 واحد دانش‌بنیان در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از شناسایی 50 واحد دانش‌بنیان در حوزه تولید و صنعت این استان خبر داد.

شناسایی 50 واحد دانش‌بنیان در گیلان

گیلان خبر: علی منتظری با اشاره به اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی به‌ویژه در حوزه تولید و بازرگانی در کشور اظهار کرد: یکی از موضوع‌های مهم در اقتصاد مقاومتی برند سازی است.

وی به سیاست‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: برنامه‌های مذکور باید به‌سرعت اجرایی شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با تأکید براینکه مقاوم بودن اقتصاد از موضوع‌های مهم است، بیان کرد: در شرایط اعمال تحریم‌ها بسیاری از آسیب‌ها را شناسایی کردیم.

منتظری، تکیه بر اقتصاد دانش‌بنیان را یکی از موضوع‌های مهم در اقتصاد مقاومتی خواند و تصریح کرد: از دانش و تفکر ایرانی باید در عرصه اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم.

وی بر تحقق تمام خواسته‌های جامعه در حوزه تولید و صنعت در بستر اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و گفت: 50 مورد واحد دانش‌بنیان در راستای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در گیلان شناسایی شده و این تعداد واحد در آینده نزدیک به 150 واحد می‌رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی بر پایه دوری از اقتصاد نفتی است، خاطرنشان کرد: تبیین موضوع‌های اقتصاد مقاومتی در قالب علوم دانشگاهی حائز اهمیت است و تمام فعالیت‌ها باید بر پایه این سیاست رشد کند.

منتظری بر استفاده از کالای داخلی در راستای اجرای سیاست‌های میان‌مدت اقتصاد مقاومتی تأکید کرد و یادآور شد: حمایت از صنایع کوچک و متوسط با همکاری دستگاه‌های مربوطه و بانک‌ها در گیلان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه مدیریت مصرف از موضوع‌های مهم در جامعه است، اظهار کرد: فرهنگ مذکور باید با مصرف کالای داخلی نهادینه شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان استفاده از زمان، منابع و امکانات را از موضوع‌های مهم در اقتصاد مقاومتی ذکر کرد و گفت: کوتاه کردن مدت اجرای طرح‌ها از دیگر موضوع‌ها در اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23518

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر