مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان خبر داد

خسارت میلیاردی برف به تاسیسات برق گیلان

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان از خسارت حدود 12 میلیارد تومانی برف اخیر به تاسیسات برق منطقه‌ای این استان خبر داد.

خسارت میلیاردی برف به تاسیسات برق گیلان

گیلان خبر: عظیم بلبل‌آبادی با اشاره به آسیب شبکه‌های برق در برف اخیر گیلان اظهار کرد: در سال جاری یک مرحله در آذر ماه و دو مرحله در بهمن ماه برف داشتیم که برای صنعت برق گیلان اختلالاتی به همراه داشت.

وی با بیان اینکه برف 13 و 14 بهمن ماه با سرعت باد همراه بود، افزود: به دلیل وزن زیاد برف که همراه با سرعت باد شدید بود، اختلالاتی در شبکه فوق توزیع ایجاد کرد و یک‌هزار و 75 کیلومتر مدار خطوط برق گیلان تحت تاثیر بارش برف قرار گرفت.

مدیر عامل برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه در مجموع سه بارش برف مذکور حدود 12 میلیارد تومان خسارت برق به صورت مستقیم بود، تصریح کرد: دولت برای جبران خسارت برق منطقه‌ای گیلان 10 میلیارد تومان در نظر گرفته که امیدواریم به‌زودی این مبلغ اختصاص یابد.

وی با تصریح بر اینکه برای شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان 700 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری لازم است، بیان کرد: شبکه گیلان از بابت کاهش تلفات جزو شبکه خوب کشور بوده و در سال جاری از نظر کاهش پیک مصرف رتبه نخست را داشتیم.

بلبل‌آبادی میزان تولید انرژی برق در گیلان را مناسب دانست و خاطرنشان کرد: در ایام فصول کشور در تولید برق رتبه پنجم و ششم را داریم و در زمستان این رقم متفاوت است ضمن اینکه ظرفیت تولید سه هزار مگاوات برق از باد در استان وجود دارد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23639

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر