معاون مدیرکل میراث فرهنگی،، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان خبر داد

اجرای طرح احیای صنایع‌دستی گیلان در نوروز 96

معاون صنایع‌دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از اجرای طرح احیای صنایع‌دستی با حضور گردشگران در کارگاه‌های صنایع‌دستی این استان در نوروز سال 96 خبر داد.

اجرای طرح احیای صنایع‌دستی گیلان در نوروز 96

گیلان خبر: سلمان شاه‌محمدی با اشاره به برنامه‌های تدارک دیده شده به منظور استقبال از گردشگران در نوروز سال 96 اظهار کرد: حرکت کاروان‌های گردشگری به مقصد روستاهای عنبران، قاسم‌آباد اولیا، قاسم‌آباد سفلی و دهنه‌سر شیجان پیش‌بینی شده است.

وی به فعالیت کارگاه‌های صنایع‌دستی در روستاهای مذکور به منظور بازدید گردشگران در ایام نوروز اشاره کرد و افزود: گردشگران با حضور در کارگاه‌های صنایع‌دستی از نحوه تولید محصولات آشنا می‌شوند.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از فعالیت هشت بازارچه صنایع‌دستی در راستای عرضه مستقیم کالا به گردشگران در نقاط مختلف این استان خبر داد و بیان کرد: نوروز سال 96 بازارچه‌های مذکور به منظور بازدید و خرید گردشگران فعال هستند.

شاه‌محمدی با بیان اینکه 345 فروشگاه صنایع‌دستی در نقاط مختلف گیلان آماده عرضه محصولات به گردشگران در ایام نوروز هستند، تصریح کرد: نوروز سال 96 طرح احیای صنایع‌دستی در محل کارگاه‌ها و ورودی شهرستان‌ها در استان اجرایی می‌شود.

وی به اهدای دو هزار قطعه صنایع‌دستی به گردشگران در نوروز سال 96 اشاره کرد و گفت: بیش از 30 هزار بروشور به منظور معرفی صنایع‌دستی و کارگاه‌ها برای ارائه به گردشگران آماده شده است.

معاون صنایع دستی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه نوروز فرصتی برای پویایی اقتصاد استان است، خاطرنشان کرد: صنایع‌دستی بخشی از اقتصاد گیلان را تشکیل می‌دهد و گردشگران با خرید این صنایع خاطرات حضور در گیلان را همراه خود می‌برند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23694

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر