معاون مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان خبر داد

اجرای طرح حرم تا حرم نوروز 96 در رشت

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از اجرای طرح حرم تا حرم از مسیر امامزاده قاسم چولاب کوچصفهان، بقعه متبرکه فاطمه اخری خواهر امام رضا(ع) و امامزاده هاشم رشت در نوروز سال 96 خبر داد.

اجرای طرح حرم تا حرم نوروز 96 در رشت

گیلان خبر: حمید آذرپور امروز با اشاره به برنامه‌ریزی برای استقبال از گردشگران در ایام نوروز اظهار کرد: سال‌های گذشته رشت محلی برای عبور گردشگران بود اما اکنون تبدیل به جایگاه ماندگاری بیشتر مسافران شده است.

وی، ماندگاری گردشگران در شهر رشت را مهم عنوان کرد و افزود: ایام نوروز سال 96 برپایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، برگزاری مراسم آیینی و سنتی در عمارت کلاه‌فرنگی، موزه میراث روستایی و هتل ایران در شهر رشت تدارک دیده شده است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌ها با همکاری شهرداری مناطق رشت برگزار می‌شود، تصریح کرد: در ایام نوروز انتظار می‌رود شهرداری‌ها فعالیت خود را مضاعف کنند.

آذرپور از اجرای ویژه‌برنامه‌هایی در کلبه جهانگری در پارک ملت و مقابل بیمارستان رسول اکرم (ص) در ورودی شهر رشت در ایام نوروز سال 96 خبر داد و بیان کرد: برنامه‌هایی در کاروانسرای شاه‌عباسی تدارک دیده شده است.

وی به استقبال از ورود گردشگران در لحظه تحویل سال در رشت اشاره کرد و گفت: ایام نوروز بازدیدهای مشترک با همکاری تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و صنعت، معدن و تجارت از تاسیسات گردشگری گیلان انجام می‌شود.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با اشاره به اینکه بازدید از تاسیسات گردشگری به منظور جلوگیری از تخلف‌های احتمالی است، خاطرنشان کرد: کنترل مستمر از تاسیسات گردشگری موجب هوشیاری بیشتر مراکز گردشگری می‌شود.

آذرپور به ایجاد مراکز اطلاع‌رسانی در پنج مسیر ورودی شهر رشت در نوروز سال 96 اشاره کرد و یادآور شد: مراکز مذکور با همکاری شهرداری رشت و استفاده از راهنمایان گردشگری راه‌اندازی می‌شود.

وی با بیان اینکه کاروان‌های گردشگری رشت در نوروز سال 96 ساماندهی می‌شوند، اظهار کرد: حرکت کاروان‌های گردشگری به‌ویژه در مناطق روستایی رشت به صورت رایگان است.

معاون گردشگری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان از بازدید کاروان‌های گردشگری از موزه میراث روستایی، سقالکسار و ... در شهرستان رشت خبر داد و افزود: معرفی ظرفیت‌های گردشگری شهرستان رشت از اهداف راه‌اندازی کاروان‌های مذکور است.

آذرپور با اشاره به اجرای طرح حرم تا حرم در نوروز سال 96 در شهرستان رشت، بیان کرد: طرح مذکور در مسیر امامزاده قاسم(ع) چولاب کوچصفهان، بقعه متبرکه فاطمه اخری خواهر امام رضا(ع) در شهر رشت و امامزاده هاشم(ع) اجرا می‌شود.

وی، گیلان را خاستگاه و جایگاه تشیع خواند و تصریح کرد: آماده‌سازی نمازخانه‌ها برای استقبال از مهمانان نوروزی در گیلان حائز اهمیت است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 23712

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر