فرمانده هنگ مرزی آستارا خبر داد

رشد 65 درصدی کشفیات کالای قاچاق در آستار

فرمانده هنگ مرزی آستارا از رشد 65 درصدی کشف انواع کالای قاچاق به‌ویژه مواد محترقه آتش‌زا در این شهرستان خبر داد و گفت: مرزهای آستارا برای متجاوزان و متخلفان ناامن است.

رشد 65 درصدی کشفیات کالای قاچاق در آستار

گیلان خبر: نوذر مرادی با اشاره به اینکه مرز آستارا از امن‌ترین مرزهای کشور است، اظهار کرد: کشف انواع کالای قاچاق به‌ویژه مواد محترقه آتش‌زا از آغاز سال جاری تاکنون در این شهرستان 65 درصد رشد داشته است. 

فرمانده هنگ مرزی آستارا افزود: مرزبانان آستارا با هدف‌گذاری در زمینه جلوگیری از ورود کالای ممنوعه و قاچاق به استان با اجرای طرح‌های عملیاتی و شناسایی عواملی که در هر منطقه مبادرت به تهیه و توزیع این مواد می‌کردند به موفقیت‌های بسیار خوبی در این زمینه دست یافته‌اند. 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته با قاچاق انواع کالا به‌ویژه در شهرستان مرزی و راهبردی آستارا مواجه بودیم، ادامه داد: اکنون با کاهش زیادی در این زمینه مواجه هستیم و این مهم در سایه تعامل بین مرزبانان و مرزنشینان تحقق یافته است. 

مرادی افزود: کاهش قاچاق انواع کالا به این معنا نیست که قاچاق از مرز وارد استان نمی‌شود بلکه قاچاقچیان و متخلفان با تغییر روش از محورهای مواصلاتی اقدام به قاچاق انواع کالا می‌کنند که با هماهنگی مقام قضایی با آنها برخورد می‌شود. 

به گفته فرمانده هنگ مرزی آستارا، مرزبانان با اشرافیت اطلاعاتی و تشدید اقدام‌های کنترلی در راستای مبارزه با قاچاقچیان تهیه و توزیع مواد محترقه در سطح شهرستان و بهره‌گیری از منابع مخبران و شناسایی نقاط آلوده توانستند از آغاز سال جاری تاکنون 155 هزار عدد انواع مواد محترقه آتش‌زا را کشف و ضبط کنند.

وی با قدردانی از همکاری بسیار خوب مرزنشینان و ساحل‌نشینان با نیروی مرزبانی خاطرنشان کرد: مرزهای آستارا برای متجاوزان و متخلفان ناامن بوده و آنها باید بدانند که تجاوز به حریم ممنوعه مرزی و انجام هرگونه اقدام غیرقانونی در نوار مرزی هزینه‌ای سنگین و عواقبی ناگوار برای آنها به همراه دارد. 

منبع: فارس

 

کد مطلب: 23738

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر