جهانگرد فرانسوی در مرز آستارا:

تبلیغات غرب علیه ایران اشتباه است

جهانگرد دوچرخه‌سوار فرانسوی در مرز آستارا با بیان اینکه ایران کشوری متفاوت‌تر از آنچه است که در غرب و اروپا گفته می‌شود گفت: تبلیغات غرب و اروپا علیه ایران اشتباه است.

تبلیغات غرب علیه ایران اشتباه است

گیلان خبر: آلیزو دوکرو پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از مناطق گردشگری این شهرستان در جمع خبرنگاران خود را 28 ساله معرفی کرد و گفت: من به همراه همسرم «بنجامین دوما» هفت ماه پیش با دوچرخه از فرانسه به چین حرکت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه پس از عبور از اروپا به گرجستان و ازآنجا به ارمنستان و اکنون در ایران هستیم، تصریح کرد: به دلیل اینکه ایران را دوست داشتیم و این کشور نسبت به دیگر کشورها متفاوت‌تر از آنچه بود که در غرب و اروپا تبلیغ می‌کردند تصمیم گرفتیم یک ماه در ایران بمانیم.

جهانگرد دوچرخه‌سوار فرانسوی با اشاره به بازدید از مناظر و امکان تاریخی نظیر تخت جمشید در شیراز، خاطرنشان کرد: در طول مدت حضور در ایران چیزهای بسیار خوبی در مورد فرهنگ و مردم این کشور دیدیم  و فهمیدیم که مردم ایران مردمانی مهربان، مهمان‌نواز و خونگرم هستند.

دوکرو با تصریح براینکه تاکنون قبل از این در هیچ کشوری چنین مهمان‌نوازی خوبی نسبت به ما نشده بود، اضافه کرد: این برای ما بسیار جالب بود و زمانی که ما در خیابان با دوچرخه حرکت می‌کردیم به ما غذا و چای می‌دادند و ما بابت حضور خود در ایران بسیار خوشحال هستیم.

وی مسیر دوچرخه‌سواری‌های خود در ایران را شهرهای تبریز، تهران، اصفهان، کاشان، شیراز، یزد و شهرهای شمالی کشور دانست و گفت: ما از طریق مرز زمینی آستارا قرار است به جمهوری آذربایجان برویم و از آنجا با کشتی به کشورهای قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان حرکت کنیم.

جهانگرد دوچرخه‌سوار فرانسوی مدت‌زمان تعیین شده برای دوچرخه‌سواری در جهان را یک سال دانست و یادآور شد: مسافرت با دوچرخه کند است و کندی سفر با دوچرخه این فرصت را برای ما فراهم می‌کند که با مردم، ملیت‌ها و فرهنگ‌های مختلفی از نزدیک آشنا شویم.

دوکرو، مدت‌زمان باقی‌مانده از سفر خود و همسر دوچرخه‌سوارش را پنج ماه دانست و بیان کرد: پس از پایان سفر با دوچرخه تصمیم داریم با هواپیما به فرانسه بازگردیم و امیدواریم این سفر تجربه بسیار بزرگی را برای ما در شناخت مردم، ملیت‌ها و فرهنگ‌ها رقم بزند.


منبع: فارس

کد مطلب: 23908

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر