مدیرکل میراث فرهنگی گیلان خبر داد

برپایی 70 بازار محلی در گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از برپایی 70 بازار محلی در نقاط مختلف این استان خبر داد.

برپایی 70 بازار محلی در گیلان

گیلان خبر: رضا علیزاده با اشاره به رونق بازار‌های محلی با نزدیک شدن به ایام نوروز اظهار کرد: در بازارهای محلی محصولات سالم و ارزان به مشتریان عرضه می‌شود.

وی، بازارهای هفتگی را نمایشگاهی از تولیدات روستایی و فرهنگ بومی گیلان عنوان کرد و افزود: در تمام روزهای هفته بازارهای محلی در شهرها و روستاهای استان دایر می‌شود و با توجه به نزدیک شدن به سال جدید شور و نشاط ویژه‌ای در آن ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه عرضه محصولات با قیمت مناسب سبب توجه مسافران به بازارهای محلی استان شده است، تصریح کرد: اکنون بازارهای محلی به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان محسوب می‌شود.

علیزاده از برپایی بالغ بر 70 بازار محلی در شهرها و روستاهای گیلان طی ایام هفته خبر داد و بیان کرد: برپایی بازارهای محلی با عنوان بازارمج از برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام نوروز توسط میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان است.

وی با اشاره به افزایش ورود گردشگران به گیلان در سال‌های گذشته، خاطرنشان کرد: سال 92 تعداد 33 میلیون نفر گردشگر داخلی وارد استان شدند و این تعداد در سال جاری به 37 میلیون نفر افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان به رشد هفت درصدی ورود گردشگران خارجی به این استان اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 44 هزار و 22 نفر گردشگر خارجی در گیلان اقامت کردند ضمن اینکه 350 هزار نفر گردشگر خارجی در استان تردد داشتند.

علیزاده با بیان اینکه افزایش واحدهای گردشگری از برنامه‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان است، یادآور شد: سال 92 تعداد یک‌هزار و 145 واحد گردشگری در استان داشتیم و این تعداد در سال جاری به یک‌هزار و 748 واحد با 8 هزار و 473 اتاق افزایش پیدا کرده است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24105

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر