ناصر مسعودی:

50 سال عمر خود را صرف فرهنگ گیلان کردم

ترانه‌سرای گیلانی با ابراز علاقه‌مندی شدید خود نسبت به گیلان و ایران گفت: 50 سال عمر خود را صرف فرهنگ ایران و گیلان کردم.

 50 سال عمر خود را صرف فرهنگ گیلان کردم

گیلان خبر: ناصر مسعودی شامگاه پنجشنبه در دیدار با شورای معاونان صدا و سیمای مرکز گیلان با ابراز علاقه‌مندی شدید خود نسبت به ایران و گیلان اظهار کرد: بیش از 50 سال عمر خود را صرف فرهنگ ایران و گیلان کردم.

وی گیلان را زادگاه و شهر خود عنوان کرد و گفت: هنوز با تمام وجود خود را خدمتگزار فرهنگ پر آوازه کشور و گیلان می‌دانم، تا آنجا که لازم بود در زمینه فرهنگ کشور و استان تلاش کردم و اکنون نوبت جوان‌هاست که در این عرصه ورود کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در دیدار مذکور بیان کرد: گیلان دارای هنرمندان متعهدی بوده که دل آنها برای فرهنگ و هنر ایران می‌تپد و ناصر مسعودی جایگاه ویژه‌ای بین خانواده‌ها دارد.

حسن ظهیری، ناصر مسعودی را از ذخایر موسیقی ایران و فرهنگ بومی گیلان خواند و بیان کرد: سال‌های بسیاری مسعودی عمر خود را صرف فرهنگ بومی محلی گیلان و زنده نگه‌داشتن گویش گیلکی کرده است.

 ناصر مسعودی در سال 1314 در رشت متولد شد و در سال 1336 با افتتاح رادیو گیلان جزو نخستین خوانندگانی بود که در این رادیو برنامه اجرا کرد و تا سال 1338 کنسرت‌هایی در مدارس و مراکز فرهنگی و هنری دیگر اجرا کرد و «بنفشه گول» یکی از اولین ترانه‌های محلی این خواننده شهیر گیلانی و ایرانی است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24120

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر