نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران:

اصناف ایران ظرفیت ایجاد یک‌میلیون شغل را دارند

نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران گفت: اصناف ایران در صورتی که نظام بانکی در خدمت تولید و اصناف باشد و از بنگاه‌داری بپرهیزد ظرفیت ایجاد یک‌میلیون شغل دیگر را دارند.

اصناف ایران ظرفیت ایجاد یک‌میلیون شغل را دارند

گیلان خبر: جلال‌الدین محمدشکریه با اشاره به نقش اصناف در اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اشتغال بزرگی در کشور ایجاد شده نشان‌دهنده ظرفیت اصناف در اقتصاد مقاومتی است.

وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال توسط اصناف قابل افزایش است، افزود: در صورتی که قوانین مورد نظر اصلاح شود و از واحدهای بزرگ و اشتغالزای خود حمایت کنیم می‌توان اشتغال را در کشور افزایش داد.

نایب رئیس اول اتاق اصناف ایران دستورالعمل‌های قانون کار، تامین اجتماعی، شهرداری و مالیات بر ارزش افزوده به واحدهای صنفی را موجب فشار زیاد به واحدهای صنفی دانست و تصریح کرد: اصناف کشور ظرفیت ایجاد یک‌میلیون شغل دیگر را دارند در صورتی که نگاه انگیزشی به قانون کار و تامین اجتماعی در دستور کار قرار گیرد و نظام بانکی در خدمت تولید و اصناف باشد و از بنگاه‌داری بپرهیزد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید نظام بانکی را در مسیر اقتصاد شفاف حرکت دهد، گفت: دولت باید بانک‌ها را در خدمت نظام اقتصادی بخش‌خصوصی قرار دهد و تمام نظام‌های تامین اجتماعی، کار و مالیات را در مسیر فعالیت‌های اقتصادی سر خط بیاورد و بخش نظام فنی‌و حرفه‌ای در دست بخش‌خصوصی قرار گیرد و با یک اراده و حمیت ملی باید به تدریج اقتصادی دولتی را رها کرده و به دست بخش‌خصوصی بسپارد.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24202

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر