نماینده ولی فقیه در گیلان:

شادی‌کنندگان در نوروز با رفتار خود محرومان را غصه ندهند

نماینده ولی فقیه در گیلان بر کمک به محرومان در جامعه تأکید کرد و گفت: شادی‌کنندگان در ایام نوروز با رفتار و کردار خود محرومان را غصه ندهند

شادی‌کنندگان در نوروز با رفتار خود محرومان را غصه ندهند

گیلان خبر: آیت‌الله زین‌العابدین قربانی امروز پس از حلول سال جدید با سپاس از خداوند در پشت سر گذاشتن سال 95 اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم یک سال دیگر به ما عمر داد و توانستیم وظایف خود را در امور شخصی، اجتماعی، سیاسی و انقلابی انجام دهیم و از او می‌خواهیم در سال جدید توفیق دهد بتوانیم به وظایف فردی، اجتماعی و انقلابی خود عمل کنیم.

وی، نوروز را رسمی پسندیده باقی‌مانده از نیاکان ما عنوان کرد و افزود: نیاکان ما فصل خوبی را به عنوان عید نوروز انتخاب کردند زیرا زمین و زمان در حال تحول و انقلاب است و کهنه‌ها جدید می‌شود ضمن اینکه دید و بازدید همدیگر، صله رحم و کمک به محرومان از رسم پسندیده در این ایام است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پاکیزگی و بهداشت خانه و زندگی و مبارزه با پلشتی و پلیدی از رسم نوروز است، تصریح کرد: اسلام نیز دین زندگی است و می‌خواهد مردم تمیز و نیکوکار باشند و به محرمان کمک کنند بنابراین اسلام عید نوروز را به رسمیت شناخته است.

قربانی، نوروز را سنتی حسنه به‌جا مانده از نیاکان ایرانی‌ها خواند و بیان کرد: نوروز از طرف پیشوایان دین حمایت شده اما بعضی از رفتارهای خرافی نباید مانند چهارشنبه سوری و 13 بدر انجام شود البته رفتن به دامن طبیعت، کوه، دشت و استفاده از طبیعت و تنفس در فضای باز بسیار خوب است.

وی با تذکر به آنها که ایام نوروز شادمانی می‌کنند، گفت: افراد مذکور تلاش کنند با لباس پوشیدن، رفتار و کردار خود محرومان را غصه ندهند و به افرادی که نمی‌توانند لباس، خودرو و غذای خوب تهیه کنند، کمک شود و قسمتی از خوشی‌های خود را به محرومان بدهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه یاد کردن از گذشتگان و رفتن به قبرستان‌ها از سنت‌های حسنه است، خاطرنشان کرد: صدقه دادن و قرائت فاتحه و تلاوت قرآن برای فوت‌شدگان از سنت‌های خوب محسوب می‌شود ضمن اینکه در دید و بازدیدها حجاب و عفاف رعایت شود و خانواده‌های شهدا را رنج ندهند.

قربانی با سلام به تمام خانواده شهدا، جانبازان، انقلابیون و کسانی که در جبهه‌ها تلاش کردند، یادآور شد: توفیق آنها که مرزداری می‌کنند و مشغول حمایت از امنیت کشور هستند را از خداوند می‌خواهم ضمن اینکه حفظ امینت جامعه و انقلاب به پاس خون 250 هزار شهید و 500 هزار مجروح و جانباز از خواسته‌های ما از خداوند است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24207

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر