مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان:

گیلان سومین استان برتر مقصد گردشگری کشور شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان گفت: گیلان نوروز امسال سومین استان برتر مقصد گردشگری کشور پس از خراسان رضوی و مازندران شد.

گیلان سومین استان برتر مقصد گردشگری کشور شد

گیلان خبر: رضا علیزاده با اشاره به استقبال گردشگران نوروزی از گیلان اظهار کرد: امسال با حجم تردد گردشگران در گیلان مواجه بودیم و با شرایط خوبی که ایجاد شده بود، یک‌میلیون و 255 هزار خودرو وارد استان شدند که نسبت به نوروز سال گذشته 31.5 درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه تمهیداتی برای اسکان مسافران و گردشگران در مراکز اقامتی، هتل‌ها، هتل‌آپارتمان و... اندیشیده شد، افزود: نوروز امسال هفت میلیون و 300 هزار نفر شب مسافر در گیلان حضور داشتند که رشد 19 درصدی داشته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان استقبال مسافران و گردشگران نوروزی از جاذبه‌های فرهنگی و تاریخی این استان را چشمگیر خواند و تصریح کرد: 183 هزار نفر نوروز امسال از جاذبه‌های فرهنگی، موزه، ماسوله و قلعه‌رودخان بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه 830 گردشگر خارجی نوروز امسال وارد گیلان شده بودند، گفت: حضور گردشگران خارجی نسبت به نوروز سال گذشته در گیلان 6 درصد رشد داشته است.

علیزاده گیلان را مقصد گردشگری مسافران دانست و خاطرنشان کرد: در موج دوم سفرها گیلان پس از خراسان رضوی و مازندران سومین استان برتر مقصد گردشگری شده است.

وی نقش جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و تمدن گیلان را در کسب رتبه برتر بسیار مهم دانست و بیان کرد: این جاذبه‌ها نقش مهمی در حوزه گردشگری دارد و توسعه این صنعت موجب ایجاد تحول و اشتغال پایدار می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24691

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر