عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران:

دولت از تولید کشاورز حمایت کند

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: کم‌کاری مسؤولان مربوطه درخدمت به مردم به‌ویژه امر غذا و دارو و بهره بانکی موجب شده تا کشاورز نیترات محصول خود را بالا ببرد و سرطان در کشور افزایش یابد و دولت باید حمایت جدی از کشاورزان داشته باشد.

دولت از تولید کشاورز حمایت کند

گیلان خبر: جواد خضرابراهیمی شامگاه چهارشنبه در جمع اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی گیلان با انتقاد از عدم حمایت مسؤولان از محصولات کشاورزی اظهار کرد: مسؤولان نسبت به سلامت محصولات کشاورزی بی‌تفاوت هستند و این امر مردم را نگران کرده است.

وی بی‌تفاوتی مسؤولان را در حمایت نکردن بانک‌ها از کشاورزان و دریافت سودهای کلان بانکی از قشر کشاورز در قبال تسهیلات مورد نظر دانست و تصریح کرد: دریافت سودهای کلان از کشاورز موجب می‌شود تا کشاورز در مقابل سود بالای بانکی تناژ محصول خود را با کود شیمیایی بالا ببرد و تولید مود غذایی آلوده به نیترات بالا کند که سرطان‌زا بوده و برای سلامت انسان بسیار مضر است.

دبیر اجرایی خانه کشاورز گیلان درصد نیترات بسیاری از محصولات کشاورزی مانند سیب‌زمینی را بالا دانست و بیان کرد: مسؤولان باید روی تولید محصولات کشاورزی حساس باشند و به سلامت مردم اهمیت دهند.

وی با بیان اینکه این روزها توت فرنگی‌ زیادی در بازار دیده می‌شود، گفت: مردم به این نتیجه رسیده‌اند که از این توت فرنگی‌ها استفاده نکنند و سیب‌زمینی بالای 150 گرم را مصرف نکنند.

خضر‌ابراهیمی با بیان اینکه سرطان به جنین مادران باردار رسیده است، خاطرنشان کرد: تمام اینها بر اثر آلودگی غذا و بی‌توجهی به تولید محصولات کشاورزی است به‌ویژه اینکه زمین‌های کشاورزی نباید خرد شود و کشاورز باید زمین‌های خود را قبل از کشت و کار چند بار شخم بزند تا زمین برای پرورش محصولات آماده‌تر شود.

وی متذکر شد: کم‌کاری مسؤولان مربوطه در زمینه خدمت به مردم به‌ویژه در امر غذا و دارو و بهره بانکی موجب شده تا کشاورز نیترات محصول خود را بالا ببرد و سرطان در کشور افزایش یابد.

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران با تصریح بر اینکه دولت باید در حمایت از تولیدات کشاورزان اقدام اساسی انجام دهد، یادآور شد: بهره بانکی باید پایین بیاید و دولت به تولید کمک کند در غیر این صورت مشکل همچنان پا برجا می‌ماند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24694

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر