مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان خبر داد

ذخیره 930 میلیون متر مکعب آب در سد سفیدرود

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان از ذخیره 930 میلیون متر مکعب آب در مخزن یک‌میلیارد و 100 میلیون متر مکعبی سد سفیدرود خبر داد.

ذخیره 930 میلیون متر مکعب آب در سد سفیدرود

گیلان خبر: کاظم لطفی با اشاره به آورد 150 متر مکعبی بر ثانیه آب در سد سفیدرود اظهار کرد: اکنون 930 میلیون متر مکعب در سد سفیدرود ذخیره شده است.

وی، ظرفیت سد مخزنی سفیدرود را یک‌میلیارد و 100 میلیون متر مکعب عنوان کرد و افزود: تا پایان ماه جاری برآورد می‌شود مخزن سد مذکور سرریز کند و با سرریز آن آب‌گذاری در کانال‌های کشاورزی گیلان آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با تأکید بر استفاده کشاورزان از آب‌های سطحی به منظور شخم در شالیزارها، بیان کرد: از آب ذخیره شده در سد سفیدرود زمانی استفاده می‌شود که ظرفیت آب‌های جاری کاهش پیدا کرده باشد.

لطفی استفاده از ایستگاه‌ها، آب‌های سطحی و زیرزمینی برای کشت در شالیزارها را مهم خواند و بیان کرد: از آب سد سفیدرود برای داشت محصول استفاده می‌شود و در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی در ادامه به اهداف برنامه ششم توسعه مبنی بر تامین آب 238 هزار هکتار شالیزار در گیلان اشاره کرد و گفت: اکنون حدود 170 هزار هکتار از شالیزارهای استان از طریق شبکه سد سفیدرود آبیاری می‌شوند و اراضی دیگر به صورت آبیاری سنتی است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه تمام شالیزارهای گیلان در برنامه ششم توسعه کشور زیر پوشش آبیاری مدرن قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: گیلان دارای 54 رودخانه است و آب مورد نیاز از این رودخانه‌ها تامین می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 24695

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر