نماینده مردم بندرانزلی در مجلس:

صیادان به‌شدت در معرض رنج و سختی قرار دارند

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس گفت: اکثر پره‌های صیادی به بانک‌ها بدهکار هستند و صیادان به‌شدت در معرض رنج، مشقت و سختی کار قرار دارند بدون آنکه هیچ حمایت کننده‌ای داشته باشند.

صیادان به‌شدت در معرض رنج و سختی قرار دارند

گیلان خبر: حسن خسته بند با اشاره به تعدیل پره‌های صیادی توسط شیلات اظهار داشت: شیلات در چند سال گذشته به‌علت عدم اخذ اعتبارات لازم در این بخش و با هدف تکثیر ماهی‌های سفید و خاویاری دست به تعدیل پره‌های صیادی در تالاب و دریازده است.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امسال حدود 15 پره صیادی شامل طرح تعدیل شدند و از آب بیرون آورده شدند و بسیاری دیگر از پره‌ها نیز در فشار برای تعدیل هستند.

خسته‌بند صیادی را جزء مشاغل سخت بیان کرد و افزود: طبق بررسی‌های انجام شده اکثر پره‌های صیادی به بانک‌ها بدهکار هستند و صیادان به‌شدت در معرض رنج، مشقت و سختی کار قرار دارند بدون آنکه هیچ حمایت کننده‌ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه صید و شکار مانند بسیاری از کارهای دیگر اعتیادآور است و کسی که وارد آن شد به‌سختی می‌تواند آن را ترک کند، افزود: عملکرد نامناسب شیلات شرایطی را ایجاد کرد که امروز هر کسی برای صید به دریا ورود می‌کند و ماموران مربوطه با جریمه و تنبیه نمی‌توانند آنها را کنترل کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شیلات نباید با به‌کاربردن کلمه قاچاق حلال خدا را حرام جلوه دهند گفت: شیلاتی‌ها علت کلی کاهش ذخایر دریای خزر را مستقیماً صیادان غیرقانونی و صید قاچاق بیان می‌کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شیلاتی‌ها نمی‌گویند که خودشان صیادان را بدون هیچ حمایتی از کار برکنار کردند و آن‌ها چاره‌ای به‌جز صید برای گذراندن زندگی خود ندارند.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 24970

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر