رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی گیلان:

هیچ رسته شغلی به نام قلیانسرا وجود ندارد

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: هیچ رسته شغلی به نام قلیانسرا وجود ندارد و عده‌ای از افراد سودجو از قلیان برای کسب منفعت بیشتر استفاده می‌کنند.

 هیچ رسته شغلی به نام قلیانسرا وجود ندارد

گیلان خبر: سرهنگ رضا محمدزاده با بیان اینکه پلیس در بعد ترافیکی و انتظامی بر تمامی کنسرت‌های موسیقی و برنامه‌های هنری و نمایشی نظارت کامل دارد گفت: پلیس مجری قانون است و موظف و مکلف برای برخورد با ناامنی‌ها و ناهنجاری‌هاست.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان گیلان بیان داشت: با توجه به ضوابط و قوانین تعیین شده توسط اداره اماکن برای مدیران تالارهای عروسی، تمامی عروسی‌ها باید به‌صورت تفکیک جنسیتی و در ساعت تعیین شده  برگزار شود.

وی با بیان اینکه رسته شغلی به نام قلیانسرا وجود ندارد گفت: اتحادیه صنف پزندگان مجوزی را تحت مجوز چایخانه برای افراد صادر کرده و بعد از صدور مجوز عده‌ای از این افراد برای سودجویی و کسب منفعت بیشتر از قلیان  استفاده می‌کنند که این امر به هیچ وجه با ضوابط تعریف شده پلیس اماکن همخوانی ندارد.

محمدزاده با اشاره به اینکه هرگونه اجرای موسیقی زنده و نمایش در سفره خانه‌های سنتی باید تحت ضوابط تعریف شده نیروی انتظامی باشد افزود: اگر رسته‌های شغلی دیگر و شهروندان برای جمع آوری قلیانسراها از پلیس درخواست کنند پلیس موظف و مکلف به جمع آوری این اماکن است.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به برگزاری کنسرت‌های موسیقی و اجراهای زنده گفت: قانون تاکید بر تایید محتوای کنسرت‌های موسیقی و اجراهای زنده از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد و مجوز این برنامه‌ها توسط آن اداره تایید می‌شود.

وی اظهار داشت: پلیس نظارت بر اماکن عمومی با اجرای هرگونه برنامه موسیقی، هنری و نمایشی توسط سفره خانه داران که بدون مجوز نیروی انتظامی باشد به‌شدت برخورد کرده و واحد صنفی مربوطه را با هماهنگی مقامات قضایی پلمپ می‌کند.

وی گفت: در استان گیلان بیش از 85 هتل، 29 هتل آپارتمان، 48 واحد مهمانپذیر، 58 مجتمع اقامتی و از 4 هزار واحد خانه مسافر  بیش از هزار و 244 واحد خانه مسافر ساماندهی شده و مجاز وجود دارد و مابقی این خانه مسافرها جهت مجاز شدن توسط سازمان گردشگری مورد بررسی و شناسایی قرار می‌گیرند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه 249 مجتمع غذاخوری و 12 مجتمع سرگرمی و تفریحی در استان گیلان وجود دارد خاطرنشان کرد: تمامی این مجتمع‌ها تحت نظارت و بازرسی کامل پلیس قرار دارند.

محمدزاده با اشاره به اینکه در نوروز 96 ورود مسافر به استان گیلان نسبت به نوروز سال گذشته 16.16 درصد رشد داشت تصریح کرد: اسکان مسافر نیز در نوروز 96 نسبت به نوروز سال گذشته 18.5 درصد افزایش داشته و این آمار نشان دهنده توریست پذیر بودن استان گیلان است.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 24972

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر