فرمانده ناوگان شمال خبر داد

افزایش ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در خزر

فرمانده ناوگان شمال از افزایش ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در راستای ساخت شناورهای سنگین در دریای خزر خبر داد.

افزایش ناوشکن‌های نیروی دریایی ارتش در خزر

گیلان خبر: ناخدایکم عرشه و ستاد احمدرضا باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندر انزلی با اشاره به اینکه ساخت شناورها در ناوگان شمال به طور کامل به‌روز است اظهار کرد: شناورها طبق استانداردهای صنعتی دنیا با نگاه به صنعت و دانشگاه‌های داخلی ساخته می‌شوند.

وی به توانمندی داخلی برای ساخت تجهیزات نظامی در کشور اشاره کرد و افزود: در ماه‌های آینده چهارمین فروند شناور در کلاس پیکان با عنوان «سپر» به نیروی دریایی ارتش در دریای خزر الحاق می‌شود و به طور کامل به‌روز و مطلوب است.

فرمانده منطقه چهارم امام رضا(ع) نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه برنامه ساخت شناورها تا تامین نیازمندی‌ها ادامه پیدا می‌کند، تصریح کرد: تاکنون چهار فروند ناوچه در کلاس پیکان و یک فروند ناوشکن در شمال کشور ساخته شده است.

باقری، ساخت شناورها در داخل کشور با توانمندی بومی را سبب مباهات و افتخار خواند و بیان کرد: روند تولید شناورهای سنگین و نیمه سنگین در صنایع شهید تمجیدی در بندر انزلی ادامه دارد و ساخت ناوشکن از یک فروند به چند فروند در دریای خزر افزایش پیدا می‌کند.

وی در ادامه به برگزاری رزمایش نیروی دریایی ارتش با کشورهای دیگر در قالب تمرین‌های دریایی اشاره کرد و گفت: اجرای رزمایش‌ها به منظور ارتقای توانمندی نیروها در شمال و جنوب کشور انجام می‌شود.

فرمانده ارشد نظامی آجا در گیلان با اشاره به اجرای رزمایش مشترک ناوگروه نیروی دریایی ارتش با ناوگروه روسیه در بندر انزلی در سال گذشته، خاطرنشان کرد: رزمایش مذکور نتایج بسیار خوبی داشته و برای کسب زبان مشترک در عملیات‌های دریایی حائز اهمیت است.


منبع: فارس

کد مطلب: 25035

ارسال نظر

انتخاب سردبیر