رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خبر داد

ارائه طرح فرآوری انواع غذای آماده در گیلان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از ارائه طرح فرآوری و بسته‌بندی انواع غذای آماده و نیمه آماده از مرغ با ظرفیت سالانه یک‌هزار و 500 تن در این استان خبر داد.

ارائه طرح فرآوری انواع غذای آماده در گیلان

گیلان خبر: علی منتظری امروز با اشاره به قرار گرفتن گیلان در بین 10 استان برتر در زمینه میزان سرمایه‌گذاری صنعتی اظهار کرد: با فراهم‌سازی شرایط مطلوب‌تر و ایجاد انگیزه بیشتر برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان، اقبال سرمایه‌گذاران به فعالیت و سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن گیلان بیش از گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی به ارائه طرح صنعتی فرآوری و بسته‌بندی انواع غذای آماده و نیمه آماده از مرغ با ظرفیت سالانه یک‌هزار و 500 تن در گیلان اشاره کرد و افزود: تامین آسان مواد اولیه داخل استان و ایجاد ارزش افزوده بالا، گسترش مصرف محصولات گوشت سفید و قابلیت صادراتی از مزیت‌های ارائه طرح مذکور است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه شهرک صنعتی صومعه‌سرا برای اجرای طرح صنعتی فرآوری و بسته‌بندی انواع غذای آماده و نیمه آماده از مرغ در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: استفاده از مزایا و زیرساخت‌های شهرک صنعتی  دلیل ایجاد راه‌اندازی طرح مذکور در صومعه‌سرا است.

منتظری، وجود زیرساخت‌های آب، برق، گاز، تلفن و اینترنت، راه اصلی و فرعی را از مزیت‌های شهرک صنعتی صومعه‌سرا خواند و بیان کرد: فاصله 45 کیلومتری با فرودگاه و 60 کیلومتری به بندر از دیگر مزیت‌های شهرک صنعتی صومعه‌سرا است.

وی به وجود مواد اولیه مرغ، ادویه، روغن و ظرف‌های مختلف بسته‌بندی در داخل کشور اشاره کرد و گفت: کشورهای حوزه دریای خزر، عراق، افغانستان و کشورهای اسلامی از جمله هدف‌های صادراتی طرح فرآوری و بسته‌بندی انواع غذای آماده و نیمه آماده از مرغ محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با اشاره به اینکه توسعه صنعتی استان به دلیل فراهم بودن زیرساخت‌های مورد نیاز روند روبه رشدی را طی می‌کند، خاطرنشان کرد: بیش از یک‌هزار طرح صعتی نیمه تمام در زمینه‌های مختلف در گیلان در حال احداث است و راه‌اندازی این واحدها نقش موثری در توسعه اقتصادی استان دارد.


منبع: فارس

کد مطلب: 25041

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر