شاعرنامی انقلاب اسلامی:

رحمدل یکی از باورمندترین شاعران انقلاب بود

شاعر نامی انقلاب اسلامی با بیان اینکه مرحوم رحمدل شاعر انقلابی بود گفت: غلامرضا رحمدل یکی از باورمندترین شاعران انقلاب بود.

رحمدل یکی از باورمندترین شاعران انقلاب بود

گیلان خبر: علیرضا قزوه شامگاه در مراسم بزرگداشت مرحوم رحمدل با بیان اینکه از نزدیک با این چهره شاخص آشنا بودم اظهار کرد: مرحوم غلامرضا رحمدل  یکی از باورمندترین شاعر انقلاب بود.

وی گفت: زمانی آرزو داشتیم که شعر انقلاب در دانشگاه مطرح شود و مرحوم رحمدل جزو نخستین چهره‌هایی بود که در دانشگاه‌ها به دفاع از شعر انقلاب پرداختند و وضعیت شعر انقلاب در دانشگاه‌ها بسیار عالی بوده  و همه اینها از نقش‌ چهره‌هایی از جمله مرحوم رحمدل، قیصر امین‌پور و... بوده است.

شاعر نامی انقلاب اسلامی برگزاری گرامیداشت را سنت خوبی دانست و تصریح کرد: باید برای زنده‌ها و مرده‌ها مراسم بزرگداشت برگزار شود که البته باید بگویم این افراد مرده نیستند و با ارائه آثار همیشه زنده هستند و برخی از شعرا در سکوت روزگار خود را می‌گذرانند و امیدوارم به گونه‌ای برنامه ریزی شود که در زمان حیات این افراد مراسم بزرگداشت آنها برگزار شود.

شاعر نامی دیگر کشور نیز مرحوم رحمدل را چهره‌ای شاخص و شناخته شده و شریف دانست و گفت: مرحوم رحمدل در هنگام سخن گفتن به گونه ای افراد را به مسیر درست راهنمایی می‌کرد.

 

ضیاءالدین خالقی با ذکر خاطراتی از مرحم رحمدل گفت: حضور رحمدل و دوستانش که چهره‌های انقلابی بودند موجب آشنایی بنده با شعرا و چهره‌های انقلابی شد و خود را مدیون وی می‌دانم.

وی گفت: شعر مرحوم رحمدل دارای یک زبان و شناسنامه خاص بوده و بنده به راحتی می‌توانم اشعار وی را در بین دیگر آثار تشخیص دهم، مرحوم رحمدل شعر نیمایی را بسیار زیبا گفت و بنده اعتقاد دارم کار تحقیقاتی و دانشگاهی بین رحمدل و شعر تا حدودی فاصله انداخت.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25072

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر