سفیر قزاقستان در ایران خبر داد

ارتقای مبادلات بازرگانی بین ایران و قزاقستان

سفیر قزاقستان در ایران از ارتقای مبادلات بازرگانی با توجه به فرصت‌های موجود بین دو کشور ایران و قزاقستان در سال جاری خبر داد.

ارتقای مبادلات بازرگانی بین ایران و قزاقستان

گیلان خبر: امریف بغداد کولتائویچ پیش از ظهر امروز در دیدار محمدعلی نجفی استاندار گیلان با کریم کرکوک بایف استاندار ژمبیل کشور قزاقستان اظهار کرد: دیدار مذکور با به نتایج خوبی رسیده است و این امر می‌تواند در ارتقای روابط بین دو کشور تاثیرگذار باشد.

وی بر ارتقای مبادلات بازرگانی بین دو کشور ایران و قزاقستان تأکید کرد و افزود: از فرصت موجود باید به بهترین نحو استفاده کنیم و پیشنهادهایی در بخش‌های کشاورزی، دامداری و ... برای ارتقای مبادلات بین دو کشور وجود دارد.

سفیر قزاقستان در ایران با بیان اینکه روابط بین دو کشور در سال‌های گذشته از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است، تصریح کرد: تاکنون رئیس جمهور قزاقستان 11 مرتبه به طور رسمی با مسؤولان رؤسای جمهور ایران دیدار داشته است.

بغداد کولتائویچ به دو دیدار حسن روحانی رئیس جمهور ایران با نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان اشاره کرد و گفت: فرصت‌های بسیاری برای ارتقای روابط بین دو کشور ایران و قزاقستان وجود دارد و از این فرصت‌ها باید به‌خوبی استفاده کنیم.

 هیأت رسمی استان ژمبیل کشور جمهوری قزاقستان به سرپرستی کریم کوکرباف استاندار ژمبیل امروز از مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهید انصاری رشت، انستیتو ماهیان خاویاری گیلان و منطقه آزاد انزلی بازدید می‌کنند.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25223

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر