با تمدید مهلت صید تا 31 فروردین‌ماه جاری

فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر به اتمام رسید

مدیرکل شیلات گیلان به تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی از 15 تا 31 فروردین‌ماه جاری اشاره کرد و گفت: امروز فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر به اتمام رسیده است.

فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر به اتمام رسید

گیلان خبر: اسحاق شعبانی با اشاره به اتمام فصل صید ماهیان استخوانی توسط ماهیگیران شرکت‌های تعاونی پره اظهار کرد: فصل صید ماهیان استخوانی از اواسط مهرماه سال گذشته آغاز شد و تا 15 فروردین‌ماه جاری ادامه داشته است.

وی به تمدید مهلت صید ماهیان استخوانی از دریای خزر اشاره کرد و افزود: در فصل صید جاری به دلیل شرایط بد هوا شاهد کاهش صید توسط صیادان بودیم و بر این مبنا فصل صید تا 31 فروردین‌ماه جاری تمدید شده است.

مدیرکل شیلات گیلان با بیان اینکه فصل صید ماهیان استخوانی در دریای خزر امروز به اتمام رسیده است، تصریح کرد: سالانه حدود یک‌میلیون تن آبزیان در کشور تولید می‌شود و 63 هزار تن سهم گیلان است.

شعبانی، تولید ماهیان گرمابی در گیلان را سالانه 44 هزار تن خواند و بیان کرد: سالانه یک‌هزار و 200 تن ماهیان سردآبی در استان تولید می‌شود و بقیه صید مربوط به ماهیان استخوانی و کیلکا است.

وی به افزایش سرانه مصرف آبزیان در گیلان اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف آبزیان در گیلان به 20 کیلوگرم رسیده اما مصرف سرانه آبزیان در اروپا 35 کیلوگرم و در ژاپن 100 کیلوگرم است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به اینکه حدود 50 درصد با سرانه مصرف جهانی آبزیان فاصله داریم، متذکر شد: اگر می‌خواهیم به میانگین مصرف سرانه آبزیان در دنیا برسیم باید سطح زیر کشت و مقدار تولید در واحد سطح را افزایش دهیم.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25238

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر