میرمیران:

رئیس فدراسیون ووشو تقلب کرد

پرافتخارترین ووشوکار سنگین وزن تاریخ ایران گفت: رئیس فدراسیون ووشو در انتخابات با نقض قانون پنجم اساسنامه وزارت ورزش تخلف و تقلب کرده و نمی‌تواند رئیس فدراسیون شود.

رئیس فدراسیون ووشو تقلب کرد

گیلان خبر: سید علی میرمیران با اشاره به رأی کمیته انضباطی فدراسیون ووشو جهانی به ریاست علی‌نژاد رئیس فدراسیون مبنی بر محرومیت دو ساله وی از فعالیت این رشته ورزشی اظهار کرد: علی‌نژاد در انتخابات سال 86 و 89 با نقض قانون پنجم اساسنامه وزارت ورزش تخلف و تقلب کرده و طبق بند 6 و 9 قانون اساسنامه نمی‌تواند رئیس فدراسیون شود و برای من کمیته انضباطی تشکیل داد زیرا می‌خواستم از حق خود و بازیکنانم دفاع کنم.

وی ادامه داد: علی‌نژاد مدیر کل شرکت نفت بود و پول‌های زیادی به سازمان تربیت بدنی و علی‌آبادی انتقال داد که رئیس فدراسیون ووشو شود و در دولت کنونی نیز تا زانو خم می‌شود و بسیاری از دوستان از او انتقاد دارند و باید بر عملکرد وی نظارت صورت گیرد و مستندات و مدارک لازم در اختیار بنده است.

پرافتخارترین ووشوکار سنگین وزن تاریخ ایران با بیان اینکه زمانی که علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو شد رفتار او تغییر کرد، گفت: وقتی این فرد همجنس ورزش نیست رفتارهایش تغییر کرد و انحصاری عمل می‌کند و حصاری بین خود کشیده و حکومت می‌کند به طوری که صاحبان سبک نمی‌توانند فعالیتی داشته باشند.

وی با تصریح بر اینکه مرحوم داداشی بنیانگذار ووشو را خانه‌نشین کردند تا سکته کرد، افزود: حتی پس از مرگش تسلیت نگفتند و در حق خیلی از قهرمانان ووشو کشور بی‌مهری صورت گرفت و اکنون نیز که برای بنده کمیته انضباطی تشکیل دادند و تصمیم گرفتند دو سال از ووشو محروم بمانم در حالی که سال‌هاست ما را محروم کردند و بیرون از این رشته هستم.

میرمیران خاطرنشان کرد: دلم برای ووشو می‌سوزد و بنده از سلطانی‌فر وقت ملاقات گرفتم تا حرف‌های خود را به او بزنم و از طریق وزارتخانه پیگیر صدور حکمی هستم که علیه بنده صادر شده است.

وی درباره ادامه فعالیت سرمربیگری خود در ووشو گیلان تصریح کرد: با حکمی که کمیته فدراسیون ووشو علیه بنده صادر کرده نمی‌توانم تا دو سال در ووشو فعالیت داشته باشم و سرمربی تیم ووشو گیلان باشم در حالی که زندگی من با ووشو یکی شده و تا کی می‌توانم خانه‌نشین شوم.

سرپرست سابق هیأت ورزش‌های رزمی گیلان درباره وضعیت ووشوی این استان بیان کرد: ووشو گیلان انسجام ندارد و بسیار ضعیف شده و افت کرده و نیاز به چهار سال زمان دارد تا پایه سازی و لیگ پویا شود اما امکانات مالی اندک است.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 25402

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر