رئیس سازمان چای کشور:

اختیار موافقت تغییر کاربری از اداره‌های چای سلب شد

رئیس سازمان چای کشور گفت: اختیار صدور گواهی موافقت تغییر کاربری باغ‌های چای از اداره‌های چای شهرستان‌ها و معاونان سازمان چای کشور سلب شده و تاکنون حتی با یک‌متر تغییر کاربری موافقت نشده است.

اختیار موافقت تغییر کاربری از اداره‌های چای سلب شد

گیلان خبر: محمدولی روزبهان با اشاره به اینکه چای ایران در جهان منحصر به‌فرد است اظهار کرد: به اعتقاد بنده صنعت چای هنوز در مرحله نوزادی است و نیاز به حمایت دارد.

وی به تغییر کاربری باغ‌های چای اشاره کرد و افزود: ارزش افزوده‌ای که تغییر کاربری ایجاد می‌کند معادل ارزش افزوده محصول چای نیست و قانونگذار برای جلوگیری تغییر کاربری باغ‌های چای ورود کرده است.

روزبهان با بیان اینکه جلوگیری از تغییر کاربری باغ‌های چای به عهده مدیریت امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی است، تصریح کرد: سازمان چای به عنوان کاشف و گزارش‌کننده ورود می‌کند و اگر مشاهده شود فردی اقدام به تغییر کاربری باغ‌ چای کرده، ورود می‌کنیم و به اداره‌های جهاد کشاورزی و مدیر امور اراضی به عنوان مسؤولان این بخش اطلاع می‌دهیم.

رئیس سازمان چای کشور از برخورد مسؤولان مربوطه با تغییر کاربری باغ‌های چای خبر داد و بیان کرد: در مقطعی اقدام غیر صحیحی انجام شد و شاهد افزایش طرح‌های هادی روستایی بودیم.

وی به افزایش طرح هادی روستایی به طور غیر متعارف با مجوز قانونی اشاره کرد و گفت: تغییراتی در طرح‌های هادی روستایی به‌وجود آمده و دوباره مجوزهای تغییر کاربری‌ها را بر می‌گردانند و اکنون شاهد تغییر محدود تغییر کاربری‌ها به غیر از طرح‌های عام‌المنفعه هستیم.

روزبهان با اشاره به اینکه اختیار صدور گواهی موافقت تغییر کاربری باغ‌های چای از اداره‌های چای شهرستان‌ها و معاونان سازمان چای کشور سلب شده است، خاطرنشان کرد: تغییر کاربری باغ‌های چای تنها باید با موافقت رئیس سازمان باشد و تاکنون حتی با یک‌متر تغییر کاربری موافقت نکردم.

رئیس سازمان چای کشور به جلوگیری از تغییر کاربری از باغ‌های چای در مدت 30 ماه گذشته اشاره کرد و یادآور یادیاداور ور شد: اعتقاد دارم تغییر کاربری خیانت به نسل کنونی و آینده است.

وی با بیان اینکه امکان دارد کشاورز قطعه زمینی را واگذار کند و درآمد موفقی به طور موقت داشته باشد، اظهار کرد: کشاورز با واگذاری زمین در بلندمدت تولید و درآمد مستمر خود را از دست می‌دهد و تنها افزایش درآمد دارد و پس از آن فلاکت و بدبختی برای محصول در آینده ایجاد می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26175

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر