دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان خبر داد

برگزاری مراسم احیای شب نیمه شعبان در گیلان

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان از برگزاری مراسم احیا به منظور هدایت درست فرهنگی و معنوی میلاد امام زمان(عج) همزمان با شب نیمه شعبان در مساجد این استان خبر داد.

برگزاری مراسم احیای شب نیمه شعبان در گیلان

گیلان خبر: حجت‌الاسلام سعید مهدوی با اشاره به نزدیک شدن به روز فرخنده و مبارک نیمه شعبان اظهار کرد: نیمه شعبان نه‌تنها برای شیعیان و مسلمانان مبارک است بلکه اگر شأن واقعی آن را درک کنیم روز واقعی برای تمام بشریت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: روز نیمه شعبان در ساختن جامعه جهانی پر از صلح و عدل بسیار تأثیرگذار است و جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی بر خود تکلیف دانسته همراه با رسانه‌های متعهد به مقام امام عصر(عج) در ایجاد گفتمان مهم تعظیم شعائر دینی که یکی از مهم‌ترین آنها تعظیم میلاد منجی عالم بشریت است به میزان توان به فضاسازی تبلیغی و انسجام موسسه‌ها، مساجد و کانون‌های فرهنگی به منظور هدایت درست فرهنگی و معنوی این روز اقدام کند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان به رصد و آسیب‌شناسی محافل و جشن‌های نیمه شعبان توسط این جبهه در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: بعضی از محافل در شأن امام عصر(عج) نبوده و در برخی از مواقع هدف بزرگداشت نیمه شعبان که روز مستضعفان جهان محسوب می‌شود، تبدیل به مجالس لهو و لعب شده است.

*تأکید گسترش محافل احیای شب نیمه شعبان در متن‌های دینی

مهدوی با تأکید بر برگزاری محافل و مجالس در شأن امام زمان(عج)، بیان کرد: جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در فضاسازی رسانه‌ای و فرهنگی بزرگداشت نیمه شعبان اصرار دارد زیرا گسترش محافل احیای شب نیمه شعبان در متن‌های دینی تأکید شده است.

وی به وجود فقر و گرسنگی در جامعه بشری اشاره کرد و گفت: دنیا مبتلا به جنگ‌های خانمان‌سوز است و انحراف فکری از بشر قربانی بسیار می‌‌گیرد ضمن اینکه فحشا، فساد و بی‌حیای توسط دجالان زمانه گسترده شده و به طور یقین امام زمان(عج) به عنوان پدر مهربان بشریت در این ایام پر غصه درد و انحراف نظام بشریت بسیار غصه‌دار و دغدغه‌مند است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه عمل بزرگداشت زادروز میلاد منجی عالم بشریت دعا و مناجات با خدا است، تصریح کرد: احیای شب نیمه شعبان در تعجیل ظهور امام زمان(عج) عدل گستر و امام استقراربخش پاکی‌ها و خوبی‌ها موثر است بنابراین وظیفه روحانیت آگاه و عالمان دینی و مصلحان اجتماعی بهره‌وری معنوی و فرهنگی از این شب خجسته و مبارک است.

*نگرانی برگزاری مجالس لهو و لعب توسط برخی از نامزدهای انتخابانی

مهدوی به برگزاری ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در 29 فروردین‌ماه جاری اشاره کرد و یادآور شد: استفاده ابزاری از جشن‌های نیمه شعبان برای برگزاری مجالس مختلط وهن‌آلود و توأم با لهو و لعب از طرف برخی از نامزدهای انتخاباتی شورای شهر و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نگرانی ویژه‌ای ایجاد کرده است.

وی با اشاره به دغدغه جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در نشر احکام اسلام ناب محمدی(ص)، خاطرنشان کرد: مواجهه فعالانه و پیشگیرانه در قبال انحراف و اباحه‌گری در زمینه روش‌های برگزاری غلط جشن‌های نیمه شعبان توسط رسانه‌ها حائز اهمیت است.

*برگزاری مراسم احیای نیمه شعبان در مساجد گیلان

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان از هماهنگی با تعدادی از مساجد و محافل به منظور تبلیغ و ترویج مجالس احیای شب نیمه شعبان در این استان خبر داد و اظهار کرد: جدول مساجد و مراکز احیای شب نیمه شعبان از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود.

مهدوی به ثواب بسیار روزه در نیمه شعبان اشاره کرد و افزود: مؤمنانی که روزه قضا ندارند، روزه مستحبی نیمه شعبان را نیت کنند و اگر به واسطه اطعام مؤمنان در روز نیمه شعبان دعوت به افطار شدند مستحب است رد احصان نکرده و با کسب ثواب روز نیمه شعبان پاسخ مثبت به اطعام و تعارف مؤمنان داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیمه شعبان روز مستضعفان نامیده شده است، تصریح کرد: مجموعه‌های فرهنگی انقلابی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و مراکز فرهنگی و ارزشی به صورت منسجم و مشترک به یاد امام زمان(عج) به‌دنبال فرهنگ‌سازی کمک به محرومان هستند و در شب میلاد امام عصر(عج) یک‌هزار و 183 هدیه امام مستضعفان به صورت مردمی جمع‌آوری شده و بین نیازمندان و محرومان توزیع می‌شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گیلان بر گسترش روحیه تعاون، همدلی و نهادینه کردن فرهنگ کمک به محرومان تأکید کرد و گفت: جمع‌آوری کمک‌های مردمی با مشارکت تمام مساجد ارزشی و انقلابی در استان انجام می‌شود.


منبع: فارس

 

کد مطلب: 26177

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر