رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان:

عملیات نشاء در ۹۵ درصد از شالیزارهای استان گیلان انجام شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه نشاء برنج در مناطق دشت گیلان به پایان رسیده و مابقی مناطق در چند روز آینده نشاء می‌شود گفت: عملیات نشاء در ۹۵ درصد از شالیزارهای استان گیلان انجام شد.

عملیات نشاء در ۹۵ درصد از شالیزارهای استان گیلان انجام شد

گیلان خبر: علیرضا شعبان نژاد صبح امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه نشاء برنج در مناطق دشت گیلان به پایان رسیده و مابقی مناطق در چند روز آینده نشاء می‌شود اظهار داشت: عملیات نشاء در 95 درصد از شالیزارهای استان گیلان انجام شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه توصیه می‌شود کشاورزان کود مصرفی اراضی خود را از مراکز مجاز تهیه کنند خاطرنشان کرد: عملیات نشاء در 225 هزار از هکتار اراضی شالیزاری استان گیلان انجام شده است.

شعبان نژاد با اشاره به اینکه از میزان مذکور، 88 هزار هکتار به‌صورت مکانیزه و صنعتی انجام شده است بیان کرد: عملیات نشاء در مابقی اراضی شالیزاری استان گیلان به‌صورت سنتی و دستی از سوی کشاورزان گیلانی صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان سم‌های مصرفی اراضی خود را تنها با توصیه و نظرات کارشناسان جهاد کشاورزی در ادارات و مراکز ترویج سطح استان مصرف کنند خاطرنشان کرد: کشاورزان در استفاده از سم‌های غیرمجاز و بدون هماهنگی جداً خودداری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه کودهای شیمیایی مراکز غیرمجاز به ‌طور معمول تقلبی بوده و به مزارع آسیب وارد می‌کند بیان کرد: توصیه می‌شود کشاورزان، مدیریت منابع آب را در فصل زراعی حاضر جدی بگیرند و از بارندگی‌های معمول به‌منظور آبیاری مزارع خود استفاده کنند.

شعبان‌نژاد با بیان اینکه عملیات نشاء در شالیزارهای استان گیلان نسبت به‌مدت مشابه سال گذشته 2 درصد پیشرفت داشته است تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به شرایط جوی مناسب، عملیات نشاء حداکثر تا 10 روز آینده  در استان گیلان به پایان برسد.

 

منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 26942

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر