۳۵ رشته کارشناسی ارشد و دکترا به دانشگاه آزاد گیلان افزوده شد

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد گیلان با بیان اینکه ۳۵ رشته کارشناسی ارشد و دکترا به واحدهای این دانشگاه اضافه شد، گفت: این تعداد رشته شامل ۲۲ رشته مصوب در مقطع کارشناسی ارشد و ۱۳ رشته مصوب در مقطع دکترا است.

۳۵ رشته کارشناسی ارشد و دکترا به دانشگاه آزاد گیلان افزوده شد

گیلان خبر : علیرضا امیرتیموری ظهر امروز در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران با اشاره به اضافه شدن چند رشته جدید در مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، اظهار کرد: پیش از این در مقطع کارشناسی ارشد 30 رشته و در مقطع دکترا دو رشته وجود داشت.

وی با بیان اینکه 35 رشته کارشناسی ارشد و دکترا به دانشگاه آزاد گیلان اضافه شد، افزود: این تعداد رشته شامل 22 رشته مصوب در مقطع کارشناسی ارشد و 13 رشته مصوب در مقطع دکترا است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به 13 رشته مصوب دکترا، گفت: این رشته‌ها شامل فیزیولوژی ورزشی، ریاضی کاربردی، زراعت، زیست شناسی با گرایش میکروبیولوژی، شیمی با گرایش‌های تجزیه، معدنی، شیمی فیزیک و مهندسی شیمی، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، آب و هواشناسی است.

امیرتیموری، 22 رشته مصوب در مقطع کارشناسی ارشد را شامل ریاضی محض، هواشناسی، مدیریت ورزشی، مهندسی شیمی، علوم سیاسی، انگل شناسی دامپزشکی، شیمی کاربردی، مهندسی کشاورزی با گرایش علوم و صنایع غذایی، مطالعات منطقه‌ای، مشاوره خانواده، علوم و فناوری با گرایش نانوشیمی، مدیریت MBA، گرایش بازاریابی مدیریت دولتی با گرایش سیستم‌های اطلاعاتی مهندسی برق گرایش الکترونیک زمین شناسی و شیمی دارویی است و این رشته‌ها از نیم‌سال آینده در دانشگاه‌های استان دانشجو پذیرش می‌کند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گیلان خاطرنشان کرد: با این رشته‌های جدید در مقطع دکترا 15 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد 55 رشته در دانشگاه آزاد اسلامی گیلان وجود دارد.

امیرتیموری با بیان اینکه تحصیلات تکمیلی با کمبود ظرفیت در کل کشور روبه رو است، تصریح کرد: در دوره تحصیلات تکمیلی کل دانشگاه‌های ایران به نیاز 26 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و شش درصد در مقطع دکترا پاسخ می‌دهد.

وی گفت: ضروری است با توجه به نیازهای جامعه که در دوره‌های تحصیلات تکمیلی بسیار متقاضی دارد پاسخ دهیم و شرایط را برای این مهم فراهم کنیم به همین دلیل دانشگاه آزاد براساس نیازها این امر را انجام داد و رشته‌های جدیدی را به واحدهای دانشگاهی خود اضافه کرد.

کد مطلب: 2748

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر