رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا:

230نفر از هنرمندان صنایع‌دستی آستارا بیمه هستند

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا گفت: از 350 هنرمند معرفی شده به اداره بیمه تأمین اجتماعی این شهرستان، 230 نفر بیمه ‌شده‌اند.

230نفر از هنرمندان صنایع‌دستی آستارا بیمه هستند

گیلان خبر: پردل امیری‌نژاد ظهر امروز در همایش استانداردسازی صنایع‌دستی با بیان اینکه از سال 91 بالغ‌بر 280 نفر از هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان صاحب کارت شناسایی از معاونت صنایع‌دستی استان شده‌اند، گفت: در این مدت، 820 مورد تمدید پروانه انفرادی برای هنرمندان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه با همت تعدادی از هنرمندان بومی شناسایی حدود 15 رشته و اقدام به جذب هنرمندان صنایع‌دستی، صدور کارت شناسایی و پروانه انفرادی آن‌ها در دستور کار قرار گرفت، تصریح کرد: از اوایل سال 96 تعداد هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان به بیش از یک‌هزار نفر افزایش پیدا کرده است.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا عدم‌حمایت از تولیدات هنری از سوی مردم و مسئولان را از جمله دغدغه‌های هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان دانست و گفت: هم‌زمان با محدودیت تسهیلات بانکی به 103 نفر وام مشاغل خانگی و هشت طرح پشتیبان بالغ‌بر 784 میلیون و 300 هزار تومان وام پرداخت شده است.  

وی با اشاره به اینکه از 350 هنرمند معرفی شده به اداره بیمه تأمین اجتماعی این شهرستان، 230 نفر بیمه ‌شده‌اند افزود: برندسازی گلیم عنبران و تشکیل یک سازمان مردم‌نهاد با هدف تولید، بازاریابی و فروش صنایع‌دستی در دستور کار قرار گرفته است.

امیری‌نژاد نازک‌کاری روی چوب را یکی از رشته‌های منسوخ صنایع‌دستی در این شهرستان دانست و گفت: این رشته که پیش ‌از این جزء رشته‌های منسوخ بود با تلاش هنرمندان بومی احیاء شد و آستارا توانست در برند نازک‌کاری روی چوب در بین 16 شهرستان، رتبه برتر را کسب کند.  

منبع: فارس

کد مطلب: 27618

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر