رئیس میراث فرهنگی و گردشگری رشت:

رشت آماده پذیرایی ازمسافران درتعطیلات عید سعید فطر است

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت گفت: شهرستان رشت آمادگی پذیرایی از مسافران را در تعطیلات عید سعید فطر دارد.

رشت آماده پذیرایی ازمسافران درتعطیلات عید سعید فطر است

گیلان خبر: حسین میرزایی ضمن تبریک عید سعید فطر اظهار داشت: شهرستان رشت آمادگی پذیرایی از مسافران را در تعطیلات عید سعید فطر دارد.

وی با بیان اینکه شهرستان رشت یک شهرستان مسافرخیز است و هم‌زمان با عید سعید فطر و آغاز تابستان ورود مسافر به شهرستان رشت آغاز می‌شود افزود: در این راستا جلسات مختلفی برگزار کردیم و هماهنگی‌های لازم با واحدهای پذیرایی و خدماتی برای ارائه خدمات به گردشگران انجام شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت تصریح کرد: شهرستان رشت در عید نوروز به لحاظ اقامت گردشگر، رتبه اول را بین شهرستان‌های گیلان به‌دست آورد و حدود یک میلیون و 900 هزار نفر در شهرستان رشت اقامت کردند.

میرزایی از آمادگی کامل واحدهای اقامتی شهرستان رشت شامل هتل،خانه مسافر و هتل آپارتمان خبر داد و بیان کرد: شهرستان رشت بیش از 80 خانه مسافر دارد و واحدهای اقامتی در روستاهای هدف گردشگری نیز آماده اقامت مسافران هستند.

وی خاطرنشان کرد: ورودی شهر رشت نیز ایستگاه اطلاع رسانی برپا شده و با ارائه بروشورهای مختلف، جاذبه‌های گردشگری شهرستان رشت به مسافران معرفی شده و اطلاعات لازم به آن‌ها ارائه می‌شود.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشت اذعان داشت: موزه رشت، موزه میراث روستایی و کاروانسرای شاه عباسی در این ایام آمده پذیرایی از بازدیدکنندگان است و همچنین رستوران‌های شهرستان رشت نیز آماده پذیرایی از مسافران هستند.

میرزایی با بیان اینکه ستاد کشیک بر تاسیسات گردشگری نظارت کامل دارد ابزار داشت: مسافران می‌توانند شکایات و انتقادات خود را با شماره تلفن‌های 33618465 و 33224311 مطرح کنند.

وی از برگزاری تورهای گردشگری طرح سالم سازی دریا در فصل تابستان خبر داد و بیان کرد: در این خصوص هماهنگی لازم انجام شده و در سواحل نیز برنامه‌های فرهنگی و برپایی ایستگاه صنایع دستی را دنبال می‌کنیم.


منبع: تسنیم

 

کد مطلب: 28244

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر