محرومیت‌های شهر مجسمه‌های گیلان

فومن شهر مجمسه‌های گیلان دارای محرومیت‌ها و مشکلاتی است که برطرف شدن آن‌ها رضایت‌مندی مسافران و گردشگران را در بردارد.

محرومیت‌های شهر مجسمه‌های گیلان

گيلان خبر : مسیر بلوار امام خمینی (ره) این شهر به سمت جاده ماسوله در حاشیه بلوار بنایی است که برای اسکان بازاریان یا دست‌فروشان ساخته شده است؛ چند سالی است که از عملیات ساخت این مکان می‌گذرد و همچنان بلاتکلیف رها شده و هیچ پیشرفت فیزیکی نداشته است.

چندی پیش در ورودی کمربندی شکوری بازارچه‌ای در حاشیه رودخانه ساخته شده بود که به دلیل تعرض به حریم رودخانه با چشم‌پوشی کردن از هزینه‌های میلیونی که صرف ساخت این بازارچه شده بود بدون هیچ استفاده‌ای تخریب شد.

ساخت چنین پروژه‌هایی بدون کار کارشناسی به جز بر باد رفتن سرمایه‌های مالی صرف دیگری ندارد، بازارچه‌ای که می‌توانست نیاز خانواده‌های زیادی را در منطقه برآورده کند قبل از استفاده تخریب شد.

یکی از شاهدان صنعت کار درباره زائده‌های تخریب بازارچه مذکور اظهار کرد: با این آهن پاره‌های بازارچه می‌توان در تکمیل خانه‌های بسیاری از بی‌خانمانان گام کوچکی برداشت.

این‌گونه ساخت و سازها به نفع فومن نیست بلکه موجب تغییر نگاه مردم به‌ویژه مسافران با توجه به گردشگرپذیر بودن این شهرستان می‌‌شود و سرمایه‌گذار را فراری می‌دهد.

سرمایه‌گذار پروژه بازارچه شهید شکوری مذکور اکنون بخشی از فعالیت تولیدی خود را به شغل کلوچه‌پزی در رشت انتقال داده است.

سرویس بهداشتی نامناسب پارک شهر فومن

فومن معروف به شهر مجسمه‌هاست و با داشتن مناطق گردشگری و تاریخی مانند ماسوله و قلعه‌رودخان هر ساله به‌ویژه در ایام نوروز و تابستان پذیرای مسافران زیادی است و بیشتر این مسافران با ورود به شهر به نخستین جایی که توقف کرده و مدت زیادی در آن استراحت می‌کنند پارک شهر فومن است که در ورودی این شهر قرار دارد.

برگزاری جنگ شادی و دیگر برنامه‌های متنوع در پارک فومن جای قدردانی دارد اما پارک فومن با توجه به این‌که مورد استقبال بی‌نظیر مسافران، گردشگران و افرادی که از فومن و شهرستان‌های همجوار می‌آیند از داشتن سرویس بهداشتی مناسب حتی در حد متوسط محروم است.

سرویس بهداشتی موجود در پارک شهر فومن از نظر بهداشتی وضعیت اسفناکی دارد و این موضوع موجب نارضایتی استفاده‌کنندگان از پارک شده است.

کد مطلب: 2827

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر