مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان:

شهید عبدالکریمی مبلغ واقعی دین بود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان گفت: شهید عبدالکریمی مبلغ واقعی دین بود و زحمات وی برای نشان دادن رشادت‌های شهدا انکارناپذیر است.

شهید عبدالکریمی مبلغ واقعی دین بود

گیلان خبر: حجت‌الاسلام والمسلمین جمال یاری شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر و شهید سیف‌الله عبدالکریمی در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: حضرت امیرالمومنین علی(ع) ویژگی‌های تقواپیشگان را برای ما در نهج البلاغه به‌وضوح بیان فرمودند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان تقوا را به‌ معنای در امان داشتن خود از هر آنچه که به دنیا، دین و آخرت انسان ضرر و زیان وارد کند، دانست و گفت: شهدا به جهت حفظ تقوا، خود را از برخی مسائل دور نگه می‌داشتند.

یاری اشتیاق و کوشش جهت کسب علم را یکی دیگر از ویژگی‌های تقوا پیشگان دانست و ابراز داشت: انسان‌های با تقوا همواره درصدد کسب معارف و علوم هستند که اکثر شهدا نیز این ویژگی را داشتند.

وی با اشاره به اینکه انسان مؤمن گوش خود را برای شنیدن سخنان بیهوده در اختیار دیگران قرار نمی‌دهد، گفت: شهدای گرانقدر گوش خود را برای ورود علم، معرفت، فضیلت، پاکی و راستی در معرض شنیدن قرار می‌دادند و جز این‌ها چیزی نمی‌شنیدند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان افزود: در آیات قرآن، خداوند متعال چشم و گوش را با هم آورده اما ابتدا سمع و سپس بصر به‌کار رفته است و باید به این موارد بیشتر توجه کنیم زیرا همه این‌ها نشانه‌هایی برای هدایت ما هستند.

وی شهدا را عاشقان حق و مدافعان حقیقت خواند و خاطرنشان کرد: ایثارگری که عاشق باشد به این فکر نمی‌کند که اگر به جنگ برود ممکن است که دست و پایش قطع شود زیرا ایثارگران بیش از عقل، از عشق بهره می‌گیرند.

یاری ابراز داشت: عاشقی است که ایثارگری و سپس تعهد به‌وجود می‌آورد و انسان هیچ‌گاه بدون عشق نمی‌تواند ایثارگر شود و قدم در میدان مین بگذارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان شهید عبدالکریمی را یک مبلغ واقعی دین دانست و یادآور شد: زحمات فراوان این شهید بزرگوار برای نشان دادن رشادت‌های شهدای دفاع مقدس انکارناپذیر و فراموش نشدتی است.

یاری از شهید عبدالکریمی به‌عنوان یک دانشمند بزرگ و عالمی شجاع یاد کرد و اظهار داشت: عبدالکریمی آنقدر از رشادت‌ها و دلاوری‌های شهیدان گفت تا در نهایت امر، خود نیز قدم در راه عشق گذاشت و به شهدا پیوست.

وی گفت: در جلسات شهدا و یادواره‌ها در کنار نامی که از شهدا می‌برند از همسر و یا والدین شهدا آنگونه که باید و شاید تجلیل نمی‌شود در حالی‌که این شهدای والامقام در دامان پدر و مادری با تقوا و در کنار همسری مهربان و با گذشت به این درجه و مقام رسیده‌اند.

یاری با تاکید بر اینکه همه به خانواده معظم شهدا مدیون هستند خاطرنشان کرد: همه ما موکلف و موظف هستیم که به خانواده شهدا احترام گذاشته و آن‌ها را اکرام کنیم چرا که این عزیزان، بزرگوارانه، عمر، جسم، روح، جوانی و زندگی خود را صرف آسایش و امنیت ما کردند.

شهید سیف‌الله عبدالکریمی نماینده مردم لنگرود در دوره اول مجلس شورای اسلامی بود که در فاجعه جانگداز بمب‌گذاری دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال 1360 به همراه ده‌ها تن از شخصیت‌های سیاسی و مذهبی کشور به‌شهادت رسید.


منبع: تسنیم

 

 

کد مطلب: 28533

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر