معاون عملیات نیروی دریایی ارتش کشور در بندرانزلی:

آمادگی رزمایش مشترک دریایی با سایر کشورها را داریم

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکا دشمن همیشگی ایران است گفت: از اعزام ناوگروه‌هایی به کشورهای حاشیه خزر برای برگزاری رزمایش‌های مشترک همواره اعلام آمادگی کرده است.

آمادگی رزمایش مشترک دریایی با سایر کشورها را داریم

گیلان خبر: امیر دریادار سید محمود موسوی پیش از ظهر امروز در ستاد فرماندهی منطقه چهارم امام رضا (ع) نداجا با گرامیداشت 298 شهید هواپیمای مسافربری ایرباس در سال 1367 اظهار کرد: آمریکا به‌عنوان دشمن همیشگی ایران در حالی دم از حقوق بشر میزند که اقدام به سرنگونی هواپیمای مسافری می‌کند.

وی بابیان اینکه رزمایش اقتدار و امنیت پایدار از سلسله‌های رزمایش نداجا است تصریح کرد: همه‌ساله در پهنه دریای خزر با استفاده از استعدادهای خطه شمال با بهره‌گیری از یگان‌های سامانه‌های موشکی ساحل به دریا تیم‌های غواصی و بهداشت و درمان، تیم‌های تکاور و عملیات ویژه دریایی و تیم‌های غواصی و مشارکت مراکز آموزشی دریایی خطه شمال شاهد برگزاری رزمایش باشکوهی هستیم.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه در این رزمایش آموخته‌های دریایی به‌صورت عملی در دریا تمرین و کسب تجربه می‌شود افزود: حفظ امنیت یکی از اهداف همیشگی و عملی ایران در پهنه آب‌های آزاد در خطه شمال و جنوب است و تلاش گسترده‌ای با بهره از نیروهای دریایی بدون داشتن کوچک‌ترین چشم‌داشتی برگزار می‌شود.

وی با اذعان به اینکه ایجاد و تأمین امنیت در سایه اقتدار بوده و بدون اقتدار تأمین امنیت غیرممکن است بیان کرد: تأمین امنیت در داشتن اقتدار و توانمندی بازدارنده و خوشبختانه با تعاملات دوستانه در منطقه شاهد امنیت خوبی در این ابران هستیم.

موسوی با تأکید بر اینکه با برقراری تعاملات و گسترش روابط امنیت پایدارتر می‌شود افزود: با بهره‌گیری از توانمندی کلیه کشورها این مهم به‌راحتی امکان‌پذیر است و نیروی دریایی در برقراری ارتباطات و توسعه تعاملات پیش‌قدم بوده و از اعزام ناوگروه‌هایی به کشورهای حاشیه خزر برای برگزاری رزمایش‌های مشترک همواره اعلام آمادگی کرده است.

وی بابیان اینکه رزمایش اقتدار و امنیت پایدار با همکاری نیروی هوایی و سامانه‌های پدافندی انجام می‌شود اظهار کرد: در این رزمایش انواع تمرینات مرتبط با یگان‌های سطحی، یگان‌های شناور و عملیات ویژه یگان‌های پروازی به مدت پنج روز برنامه‌ریزی شده است.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه هدف از برگزاری رزمایش اقتدار و امنیت پایدار اعلام آمادگی و نمایش اقتدار و توانمندی ارتش است گفت: تأمین امنیت حوزه آبی خزر، انتقال تجربه و دانش از کارکنان قدیم به کارکنان جوان، تمرین برخی از طرح‌های عملیات مصوب در سطح ناوگان، مشخص کردن نقاط قوت، ضعف و توانمندی عملیاتی شرکت کنند.

موسوی با اشاره به اینکه برگزاری رزمایش در ایران انتقال پیام صلح و دوستی به سراسر دنیاست گفت: ما به دنبال حفظ آمادگی و مشارکت در تأمین امنیت مستمر و پایدار در دریای خزر با استفاده از برخی تجهیزات و تسهیلاتی هستیم که توسط توانمندی‌های وزارت دفاع و بهره‌گیری از فرصت‌های مراکز دانشگاهی به محصول تبدیل شده است.

معاون عملیات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر اینکه محدودیتی در اجرای مانور نخواهیم داشت افزود: هدف نداجا ارتقا مانورها در هر زمینه‌ای است و در برگزاری این تمرینات با مشارکت کلیه یگان‌های سازمان رزم در بحث دفاع و بازدارندگی نیروهای مسلح در این مرکز بهره خواهیم برد.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28660

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر