جمع‌آوری 1000 کیلوگرم زباله از نوار ساحلی آستارا

یک‌هزار کیلوگرم زباله از نوار ساحلی شهرستان آستارا جمع‌آوری شد.

جمع‌آوری 1000 کیلوگرم زباله از نوار ساحلی آستارا

گیلان خبر: محمدرضا روشنی ظهر امروز در جریان پاک‌سازی نوار ساحلی این شهرستان با اشاره به اینکه حفظ محیط‌زیست در تمام جوامع وظیفه‌ای همگانی محسوب می‌شود، اظهار کرد: همه در برابر آن مسئول هستیم و با کوشش مردم و جدیت مسئولان باید از تخریب طبیعت جلوگیری شود.  

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان آستارا  با بیان اینکه حفظ محیط‌زیست بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: مواهبی نظیر آب، خاک، جنگل، هوا و تنوع زیستی از سوی پروردگار به صورت امانت در اختیار ما انسان‌ها قرار گرفته‌اند و حفظ آن‌ها وظیفه انسانی هر فرد است.

وی زباله جمع‌آوری ‌شده را یک‌هزار کیلوگرم از نوار ساحلی این شهرستان دانست و خاطرنشان کرد: در پاک‌سازی مذکور محیط‌بانان، کارکنان خدمات شهری شهرداری آستارا و شرکت امیران پاک ایرانیان حضور داشتند.

روشنی با اشاره به اثرات مخرب زباله در آلودگی‌های زیست‌محیطی گفت: آلودگی آب‌ها، دفع غیربهداشتی زباله، استفاده بی‌رویه از سموم کشاورزی و عدم جایگزینی طرح مبارزه بیولوژیک به جای مبارزه شیمیایی از عمده‌ترین معضلات زیست‌محیطی هستند.

وی با اذعان بر اینکه زباله و فاضلاب مهم‌ترین عامل تهدید محیط‌زیست محسوب می‌شود، افزود: تهدید محیط‌زیست، تهدیدی برای زندگی طبیعی انسان‌ها است چراکه 200 تا 600 سال طول می‌کشد تا برخی زباله‌ها تجزیه شده و به چرخه طبیعت برگردند.

 

منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28663

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر