فرماندار شهرستان شفت:

همچنان در شفت نیازمند سرعتکاه هستیم

فرماندار شهرستان شفت گفت: اگر مصوباتی در شورای ترافیک شفت مصوب شود و از سوی دستگاه‌های مجری، اجرا نشود بدون تعارف دستگاه خاطی به دستگاه قضایی معرفی می‌شود.

 همچنان در شفت نیازمند سرعتکاه هستیم

گیلان خبر: محمدرضا محسنی ظهر امروز در نشست شورای ترافیک شهرستان شفت به‌ضرورت اجرای صحیح بخشنامه‌ها و مقررات توسط ادارات شهرستان تأکید و اظهار کرد: از همه دستگاه‌هایی که در امر و وظایف خود موفق عمل کرده‌اند تشکر می‌کنم.

وی بابیان اینکه شورای ترافیک با متخلفان در اجرای مصوبات برخورد می‌کند، افزود: اگر مصوباتی در شورای ترافیک داشته باشیم اما اجرای آن توسط دستگاهی کوتاهی شود یقیناً به دستگاه قضایی معرفی می‌شوند.

فرماندار شفت ضمن تشکر از رئیس پلیس‌راه اسبق فومنات، گفت: امیدواریم از تجربیات سرگرد امیدی، رئیس فعلی پلیس‌راه فومنات استفاده کنیم.

مقام عالی دولت در شفت نخستین عامل فعلی تصادفات را عامل انسانی دانست و گفت: شفت نیازمند فرهنگ‌سازی در مسئله ترافیک است.

رئیس شورای ترافیک شفت با اذعان به اینکه فرهنگ‌سازی باید از مقاطع سنی پایین شروع شود، گفت: باید از مهدکودک‌ها و پیش‌دبستانی‌ها مبحث فرهنگ‌سازی ترافیکی را شروع کرد.

محسنی با اعلام اینکه بستن کمربند ایمنی اکنون به فرهنگ تبدیل شده است، گفت: اکنون اگر کمربند ایمنی بسته نشود با برخورد کودکان و خردسالان مواجهه می‌شویم.

وی بابیان اینکه برخی از مخارج جاری در شهرستان هزینه نیست بله باید بیشتر هم شود، گفت: یکی از دستگاه‌هایی که در امر شورای ترافیک بیشترین کمک را می‌تواند به ما کند آموزش‌وپرورش است.

فرماندار شفت به اقدامات اندیشیده شده کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در حوزه ترافیک شهرستان اشاره کرد و گفت: آزادسازی محورهای اصلی جاده‌ها و استفاده از توانمندی‌های داخلی اداراه برای آزادسازی شانه‌های خاکی شریان‌ها کار بسیار خوبی بود که تاکنون انجام شده است.

وی بابیان اینکه در بلندمدت باید زیرساخت‌ها باید ایجاد شود، گفت: ساخت مسیر ملاسرا به شفت و جیرده به رشت از دید مهندسی ساخته نشده است.

فرماندار شفت بابیان اینکه اگر پل کوزان نگاه مهندسی شده بود اکنون ما مشکل ترافیکی نداشتیم، گفت: سرعت کاه‌ها در همه جای دنیا در حال جمع‌آوری است اما شفت تازه شروع به احداث کرده است.

محسنی بابیان اینکه در پیچ‌های جاده‌های شفت اصول ساخت راه دیده نشده است، گفت: ما ناچاریم در برخی از محورها از جمله کوزان سرعتکاه ایجاد کنیم تا جلوی تصادفات و انحرافات گرفته شود.

وی بابیان اینکه مصوبات شورای ترافیک طی یک هفته اخیر باید انجام شود، گفت: اگر بعد از مصوبه‌ای در شورای ترافیک تصادفی رخ داد با معرفی عامل تصادف توسط پلیس‌راه به دستگاه قضایی اهتمام ویژه داریم.

رئیس شورای ترافیک شهرستان شفت با انتقاد از عملکرد منفی شهرداری شفت، گفت: در این شهر حتی اقدامات کوتاه‌مدت از جمله ایجاد سرعتکاه در معابر خطرناک ایجاد نشده است.

فرماندار شفت بابیان اینکه قبل از وقوع تصادفات باید ایمنی و سرعتکاه‌ها در دست اقدام باشد، گفت: جلسه شورای ترافیک طی هر 15 روز در بخشداری‌ها تشکیل شود و گزارش ماهانه آن در شورای ترافیک شهرستان مطرح شود.

محسنی بابیان اینکه در مسیرهای اصلی نباید یک لامپ هم خاموش باشد، گفت: در مسیرها و معابر اصلی گاهی خاموش بودن یک لامپ موجب تصادف می‌شود که این مهم مستلزم تحرکات جدی اداراه برق شهرستان است.

وی بابیان اینکه از تمامی ادارات شفت ماهانه گزارش عملکرد می‌خواهم، گفت: گزارشات دستگاه‌ها اگر در حد یک خط هم باشد باید به فرمانداری ارسال شود تا فرمانداری در جریان امورات شهرستان باشد.

فرماندار شفت به جانمایی سرعتکاه‌ها در محورهای برون‌شهری و درون‌شهری تأکید داشت و گفت: با توافق کارشناسان اداره راه و پلیس‌راه فومنات در برخی از نقاطی که ایجاد سرعتکاه اولویت دارد ساخت آن تسریع پیدا کند.

وی به لزوم تشکیل کارگروه بازرسی بر شورای ترافیک شهرستان تأکید کرد و گفت: باید تیم بازرسی اعم از فرمانداری، پایانه، پلیس، مرکز بهداشت تشکیل شود و گزارش اقدامات انجام شده سریعاً به فرمانداری گزارش شود.

رئیس شورای ترافیک شهرستان شفت به نصب دوربین‌های مداربسته در محورهای گردشگر پذیر شفت اشاره کرد و گفت: روستاهایی که در مسیر گردشگری قرار دارند و عبور و مرور مسافران و گردشگران هستند باید بخشداران با بهره‌گیری از ظرفیت دهیاری دوربین‌های پلاک خوان را نصب کنند.

محسنی افزود: اگر قرار است جاده تولاب بره ایجاد و توسعه یابد، باید دوربین‌هایی نصب شود که جلوی قاچاق چوب گرفته شود و در آن‌طرف هم گردشگری را رونق بیشتری بدهد.

وی به‌ضرورت تعریض شانه‌های خاکی در معابر منتهی به تفرج‌گاه‌ها و اماکن زیارتی در شفت تأکید کرد و گفت: شانه‌های خاکی در محورهای امام‌زاده ابراهیم و هم امامزاده اسحاق علی‌الخصوص در نقاطی که در تصرف اداره راه و شهرسازی است باید تعریض شود.

فرماندار شفت نصب تابلوهای و علائم راهنمایی و رانندگی و علائم اخباری و اخطاری در محورهای اصلی شهرستان و همچنین تعریض جاده خرمکش، سیاهمزگی، پلنگ پشت و خرفکل نیز از اداره راه و شهرسازی خواستار شد.

محسنی به‌ضرورت ایجاد پارکینگ در شهرک امامزاده ابراهیم علیه‌السلام شفت تأکید کرد و گفت: در دونقطه از 700 متری حرم مطهر امامزاده ابراهیم باید پارکینگ ایجاد شود.

وی بابیان اینکه هویت شهرستان با یک تقاطع یا یک میدان تعریف می‌شود که تاکنون این مهم رقم نخورده است، افزود: شهرستان‌های شفت، فومن، ماسال و صومعه‌سرا شهرستان‌های معین هم هستند که ایجاد این میدان و تقاطع غیر هم‌سطح موجب می‌شود علاوه بر اینکه موجب تسهیل آمدوشد می‌شود، باعث می‌شود تا ترافیک در شهرستان راحت‌تر بشود.


منبع: فارس

 

 

کد مطلب: 28665

ارسال نظر

پربازدیدها

انتخاب سردبیر